موضوعات
زنجان

وقوع 35 درصد سوانح استانی در آزادراه«زنجان – قزوین»

نویسنده:
رئیس پلیس راه استان با اشاره به کاهش ۸درصدی تصادف‌های فوتی گفت: بیشترین تصادف‌های جاده‌ای استان با ۳۵ درصد به آزادراه زنجان-قزوین اختصاص دارد...
1396/07/19
رئیس پلیس راه استان با اشاره به کاهش ۸درصدی تصادف‌های فوتی گفت: بیشترین تصادف‌های جاده‌ای استان با ۳۵ درصد به آزادراه زنجان-قزوین اختصاص دارد.
به گزارش تسنیم «اصغر شیرمحمدی» اظهار کرد: آمار کشته‌های تصادف‌‌های جاده‌ای استان در 6ماهه نخست سال 110 نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 8 درصد کاهش داشته است.
وی افزود: تعداد تصادف‌های جرحی 740 فقره بوده که 975 نفر آسیب دیده‌اند و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 درصد افزایش داشته است.
رئیس پلیس‌ راه استان با بیان اینکه بیشترین تصادف‌ها در محور آزادراه زنجان-قزوین رخ داده، عنوان کرد: 35 درصد از تصادف‌های جاده‌ای زنجان در این محور اتفاق افتاده است.
وی به مهم ترین علل تصادف‌های جاده‌ای اشاره و عنوان کرد: عدم توجه به جلو بر اثر خواب‌آلودگی و خستگی سبب شده که بیشترین تصادف‌ها در جاده‌های استان رخ دهد. بر همین اساس، پلیس از رانندگان تقاضا می‌کند که هنگام خستگی و خواب‌آلودگی رانندگی نکنند.
شیرمحمدی گفت: تعداد تصادف‌‌های خسارتی 994 فقره بوده که نسبت به 6 ماهه نخست سال 95 با افزایش 35درصدی مواجه شده است‌. وی با توضیح اینکه بیشترین وسیله نقلیه که در 6ماهه نخست امسال تصادف کرده از نوع سواری‌ بوده است، بیان کرد: 63درصد از تصادف‌ها مربوط به سواری‌هاست که بیشترین این تصادف‌ها در کیلومتر یک تا 20 راه‌های مواصلاتی به زنجان اتفاق افتاده است‌.
رئیس پلیس‌ راه استان عنوان کرد: 24 درصد از تصادف‌‌های جاده‌ای بین ساعت‌ 16 تا 20 صورت گرفته است.
وی اظهار کرد: از رانندگان تقاضا می‌شود برای حفظ جان خود و دیگران قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند و موقع خستگی مدت کوتاهی استراحت کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code