موضوعات
زنجان

مصرف یک سوم تولیدات کشاورزی زنجان در استان

نویسنده:
مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان گفت: سالانه بیش از 3 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در زنجان تولید می‌شود که یک‌سوم آن در استان مصرف می‌شود...
1396/07/18
مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان گفت: سالانه بیش از 3 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در زنجان تولید می‌شود که یک‌سوم آن در استان مصرف می‌شود.
به گزارش مهر «محمود نوری» به تولید محصولات کشاورزی در استان توسط روستاییان اشاره کرد و افزود: سالانه بیش از 3میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان تولید  می‌شود که یک‌سوم آن در استان مصرف می‌شود و مابقی به استان‌های دیگر صادر می‌شود.
وی به تعاونیهای روستایی در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضربیش از  ۱۰۹تعاونی در حوزه تعاونیهای تولید، کشاورزی، روستایی و زنان در مناطق مختلف استان در حال فعالیت‌اند و  بیش از ۴هزار نفر عضو این تعاونی‌ها هستند.
مدیر کل سازمان تعاون روستایی استان افزود: یکی از حلقه‌های مهم درگیر و فعال در بخش کشاورزی، سازمان تعاون روستایی است که باید تشکیلات این تعاونیها به روز باشد و سیاست‌هایشان را از طریق تعاون روستایی عملیاتی کنند.
نوری بر نیاز مردم در استفاده از محصولات کشاورزی تاکید کرد و ادامه داد: مرکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و پروتئینی سازمان تعاون روستایی زنجان در سایر مناطق استان توسعه یافته است.
وی اظهار کرد: تعاونی های روستایی بیش از ۸۵ درصد تعاونی ها در استان را تشکیل  می‌دهد که ۶۸ تعاونی روستایی در استان فعال است.
مدیر کل سازمان تعاون روستایی استان بر لزوم تشکیل تعاونی در حوزههای تخصصی کشاورزی تاکید کرد و گفت: در حوزه تعاونی های تخصصی کشاورزی در حال حاضر تعاونی های زنبورداران، مرغداران و گاوداران در استان فعال هستند.
نوری بر لزوم تشکیل تعاونی در حوزه گیاهان دارویی در استان تاکید  کرد و افزود: نظام های صنفی کشاورزی که با هدف دفاع از حقوق کشاورزان راه اندازی می‌شوند در حال حاضر در تمام شهرستانهای استان تشکیل شده‌اند و خدمات لازم را ارائه  می‌دهند.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code