موضوعات
زنجان

صدای همشهری

نویسنده:
021-88932308 یا 1 0 2 3 6 3 3 3-4 2 0 [ستون صدای همشهری برای بازتاب مشكلات شما شهروندان است تا مسئولان آنها را بخوانند و در پی یافتن راه حلی برای رفع آنها برآیند. برای گفتن مشکلات خود با شماره فوق (دفتر همشهری) تماس بگیریدیا به شماره09127423870 پیامک بزنید.]
1396/08/03
  مناسب‌سازی
برخی از اماکن عمومی مثل بانک‌ها که به تازگی احداث شده‌اند مناسب‌سازی برای معلولان مناسب‌سازی نشده‌اند چرا نظارتی بر ساخت و ساز چنین اماکنی انجام نمی‌شود؟
علی احمدی- زنجان

پاسخ مسئول
به آگاهی می‌رساند با عنایت به بند 31 توضیحات پروانه ساختمانی رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد معلول جسمی- حركتی از سوی ناظرین ساختمانی سازمان نظام مهندسی الزامی است و در صورت عدم رعایت استانداردها و ضوابط مورد نظر شهرداری از صدور پروانه ساختمانی و پایان كار خودداری خواهد کرد. گفتنی است موضوع لزوم رعایت ضوابط مناسب سازی در طراحی و اجرای ساختمان‌ها و اماكن عمومی طی نامه شماره 94/5/44819ص مورخ 94/09/29 به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ابلاغ شده است.
محمد مرادی- مدیر روابط عمومی شهرداری زنجان

  تاکسیمتر
قرار بود تاکسیمترها در تاکسی نصب شوند، اما تاکنون خبری از عملیاتی‌ شدن آن به گوش نمی‌رسد. از تاکسیرانی می‌خواهیم هر چه سریع‌تر این دستگاه را  در تاکسی‌ها نصب کند تا رانندگان و مسافرانی که پول خرد ندارند از این مساله رهایی یابند.
شهاب مرادی‌نژاد-زنجان

پاسخ مسئول
با توجه به بررسی های به عمل آمده منظور همشهری محترم از موضوع تاكسی‌متر صحیح نبوده و ایشان منظورشـان (دستگاه پوز یا همان كارت خوان) است كه به اطلاع عمـوم همشهریان نیز می‌رساند دستگاه مذكور با اقدامات انجام گرفته در یك سوم از كل تاكسی های فعال شهر نصب شده و به زودی با تمهیداتی كه اندیشیده شده با نصب بقیه دستگاه‌ها برای اجباری شدن استفاده از آن نیزدر آینده ای نزدیك اقدام خواهد شد.
محمد مرادی- مدیر روابط عمومی شهرداری زنجان

  پیاده رو های ناهموار
با توجه به آغاز فصل سرما و یخ زدگی پیاده رو ها برخی از معابر نیاز به تعمیر و مرمت دارد چرا که زمان بارش باران و برف آب داخل برجستگی ها یخ زده و عابران را هنگام تردد دچار مشکل می کند.
زهره زمانی-زنجانارسال پیام اشتراک 
 
 Security code