موضوعات
زنجان

زنجان، رتبه چهارم در تردد خودروهای سنگین

نویسنده:
زنجان در تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده‌ها، رتبه چهارم کشوری را در بین استان‌ها دارد...
1396/09/11
زنجان در تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده‌ها، رتبه چهارم کشوری را در بین استان‌ها دارد.
به گزارش ایسنا، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با بیان این‌که میانگین کشوری برای تردد وسایل سنگین در جاده‌ها آبان‌ماه امسال 15 درصد بود، اظهار کرد: از مجموع تردد وسایل نقلیه سنگین در محورهای مواصلاتی استان در این ماه ، 26 درصد به وسایل نقلیه سنگین اختصاص داشته است. این در حالی است که بیشترین تردد در آزادراه زنجان - قزوین (خروجی استان) با 498 هزار و 517 تردد و کم‌ترین تردد در محور تکاب - دندی با 16 هزار و 168 جابه‌جایی صورت گرفته است .
« ایرج دست‌نشان» با بیان این‌که میانگین جریان تردد وسایل نقلیه در محورهای استان در این مدت، 226 وسیله نقلیه در هر ساعت و میانگین کشوری 342 وسیله نقلیه بوده است، ادامه داد: با توجه به این‌که آبان‌ماه امسال، در جاده‌های مواصلاتی استان، بیشترین جریان تردد در آزادراه زنجان - قزوین (خروجی استان) با 692 تردد در ساعت و کمترین میزان تردد نیز در محورتکاب - دندی با 22 تردد در ساعت صورت گرفته است، می‌توان گفت زنجان در میزان تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی، رتبه 18 را دارد.
وی با تاکید بر این‌که سرعت ایمن، راه و جاده ایمن و وسیله نقلیه ایمن، 3 ضلع مثلث یک سفر ایمن هستند، افزود: موضوع نقاط حادثه‌خیز که تعریف و شناسایی، اولویت‌بندی و رفع آن‌ها را شامل می‌شود، یکی از راهکارهای ارتقا و بهبود سطح ایمنی شبکه جاده‌ای به‌شمار می‌رود. در واقع همیشه انسان، جاده و خودرو به عنوان 3 عامل اصلی در تصادفات جاده‌ای معرفی شده است.
دست‌نشان بیان کرد: افزایش میزان آگاهی مردم و توجه آن‌ها به   رعایت مقررات عبور و مرور در جاده‌ها، یکی از مهم‌ترین عوامل ارتقای ایمنی در تردد است که آمار تصادفات جاده‌ای در محورهای روستایی گویای آگاهی نداشتن رانندگان به خصوص موتورسوران روستایی از چگونگی رانندگی در جاده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code