موضوعات
زنجان

راه اندازی خط ریلی شهرک صنعتی در انتظار تامین اعتبار

نویسنده:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: راه‌اندازی خط ریلی شهرک صنعتی شماره 1 این استان در انتظار مشارکت واحدهای تولیدی برای تامین اعتبار و همکاری است...
1396/06/22
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: راه‌اندازی خط ریلی شهرک صنعتی شماره 1 این استان در انتظار مشارکت واحدهای تولیدی برای تامین اعتبار و همکاری است.
به گزارش ایرنا «ناصر فغفوری» افزود: امکاناتی که راه‌آهن شمال غرب کشور برای راه اندازی خط ریلی در شهرک صنعتی شماره1 زنجان تامین کرده است، بیش از 420 میلیارد ریال ارزش دارد.
وی اظهار کرد: راه آهن اصرار دارد که این تجهیزات تامین شده و باید استفاده شود.
فغفوری عنوان کرد: در پیگیری برای راه اندازی این خط ریلی، به منظور تسهیل حمل و نقل کالاهای تولیدی، صحبتی با صنایع مستقر در شهرک صنعتی شماره1 انجام شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: با این واحدهای تولیدی، علاوه بر اعلام ایجاد ظرفیت ریلی برای حمل و نقل محصولات خود، تقاضای مشارکت در احداث خط انتقالی ریلی هم مطرح شده است.
وی بیان کرد: واحدهای تولیدی اعلام کرده اند که انتقال کالاها از طریق ریل به راه آهن بدون صرفه اقتصادی است.
فغفوری ادامه داد: برای شرکت‌های سرجین‌بافت و راشاکاسپین بهره برداری از این فرصت پیش بینی شده بود که این واحدها اعلام کردند این فرصت برای آنها صرفه اقتصادی ندارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: به رغم نبود استقبال، شرکت راه آهن متعهد به ساخت این مسیر شده و وزیر راه و شهرسازی بر لزوم اجرای آن تاکید کرده است.
شهرک صنعتی شماره 1 زنجان در 5 کیلومتری غرب شهر زنجان واقع شده است و اتصال به خط راه آهن می‌تواند فرصت ایجاد خط حمل و نقل ارزان و سریع را برای واحدهای مستقر در آن ایجاد کند.
شرکت راشاکاسپین واحد فراوری‌کننده پسماندهای کاغذ و مقوا و تولیدکننده مقوا از این پسماندهاست که در هفته دولت سال 95 با 4 هزار و 800 میلیارد ریال سرمایه گذاری در شهرک صنعتی شماره1 به بهره برداری رسید.
شرکت ریسندگی، نساجی و تولید پوشاک سرجین‌بافت در دست احداث است و پیش بینی می‌شود تا سال 97 به بهره برداری برسد.

ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code