موضوعات
زنجان

جمعه بازار خودروی زنجان در مسیر افتتاح

نویسنده:
عضو شورای شهر زنجان با بیان اینکه بازار خودرو زنجان در ابتدا هفته‌ای یک یا 2 روز که به احتمال قوی یکی از این روزها جمعه‌ است، کار خواهد کرد، گفت: به مرور زمان بازار خودرو از یک بازار معمولی به بازار خودروی کاملاً اختصاصی شهر تبدیل می‌شود...
1396/09/11
عضو شورای شهر زنجان با بیان اینکه بازار خودرو زنجان در ابتدا هفته‌ای یک  یا 2 روز که به احتمال قوی یکی از این روزها جمعه‌ است،  کار خواهد کرد، گفت: به مرور زمان بازار خودرو از یک بازار معمولی به بازار خودروی کاملاً اختصاصی شهر تبدیل می‌شود.
به گزارش فارس«عباس راشاد» با اشاره به تشکیل کمیسیون ویژه عمران و محیط زیست شورای شهر اظهار کرد: در این جلسه بر اساس سند چشم‌انداز در شهر زنجان پروژه‌های خاص و ویژه پیگیری و مورد بحث قرار گرفت.
وی با بیان اینکه، طرح‌هایی که به نحوی کاهنده ترافیک در مرکز شهر هستند، پیش‌بینی شده است، افزود: از جمله موضوعات مورد توجه در این بخش بازار خودرو و عملیاتی کردن طرح جامع ترافیکی و انتقال پایانه اتوبوسرانی از مرکز شهر  به حلقه بیرونی شهر است.
عضو شورای اسلامی شهر در تشریح شیوه اجرایی شدن طرح بازار خودرو گفت: این طرح مصوب شورای شهر در جلسه علنی است که بر اساس آن نیاز به مستحدثات جدید نیست و عمدتاً به صورت کانکس و    سیار است.
راشاد با بیان اینکه طرح ارائه شده درباره بازار خودرو اولیه است و سپس برای ساماندهی این بازار و ارائه طرح جامع اقدام خواهد شد، عنوان کرد: در طول زمان بازار خودرو از یک بازار معمولی به بازار خودروی کاملاً اختصاصی شهر تبدیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه در ابتدا بازار خودرو همچون جمعه بازار فعلی فعالیت خواهد کرد، گفت: بازار خودرو در تهران و بر اساس آنچه از شهرهای دیگر بازدید شده، عمدتاً در روزهای جمعه دایر است و به احتمال قوی در زنجان نیز این بازار ابتدا در روزهای جمعه دایر می‌شود.
رئیس کمیسیون توسعه عمران و محیط زیست شورای شهر با بیان اینکه در بازار خودرو 2  بخش مورد نظر هستند که یکی بنگاه‌های خودرو و دیگری مردم هستند، گفت: در واقع هدف از ایجاد بازار خودرو خرید و فروش بدون واسطه خودروهاست.
راشاد با اشاره به اینکه مساحت این بازار تقریباً 7 هکتار ( با دیوار) است که با فضاهای خالی اطراف آن نزدیک به 10 هکتار می‌شود، افزود: در واقع اگر فضاهای عمومی را در نظر نگیریم، کل گالری‌هایی که در شهر فعالیت دارند، قابلیت استقرار در این بازار را دارند.
وی با یادآوری اجرای طرح ممیزی خیابان جاوید (نمایشگاه‌های اتومبیل) از سال گذشته تا کنون اظهار کرد: آمار دقیقی از تعداد گالری‌ها در شهر داریم و چون باید افق 20 ساله در نظر گرفته شود، به نظر می‌رسد این بازار می‌تواند جوابگو باشد.
عضو شورای شهر با بیان اینکه در آینده رفتار مردم و نحوه خرید تغییر خواهد کرد، گفت: با توجه به اینکه اغلب امور الکترونیکی شده و در طرح ارائه شده نیز وجه الکترونیکی بازار در نظر گرفته شده، فکر می‌کنم دیگر نیازی به فضای جدید نباشد و می‌توان از ظرفیت فضای مجازی برای فعالیت این بازار نیز استفاده کرد.
راشاد توضیح داد: الکترونیکی شدن امور به این شرح است که مردم می‌توانند از منزل خودرو را انتخاب کنند و پس از مذاکرات در بازار کارهای مربوط به تبادل اسناد و پرداخت وجه و موضوعات مالی انجام می‌شود.
 وی اضافه کرد:  بر اساس طرح ارائه شده نیازی به مستحدثات جدید نیست و عمدتاً این محل به صورت   سیار است، اما این طرح اولیه است و بازار هفته‌ای یک تا 2 روز فعالیت خواهد کرد.
عضو شورای شهر ادامه داد: در روزهایی که بازار فعال نیست برای تجهیز آن اقدام خواهیم کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code