موضوعات
زنجان

جشنواره انگور؛ فرصتی برای احیای بازی‌های بومی و محلی

نویسنده:
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ابهر گفت: احیا و اجرای سنن و بازی‌های بومی و محلی از جمله مهم‌ترین اهداف برگزاری دومین جشنواره انگور به میزبانی روستای درسجین است...
1396/06/22
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ابهر گفت: احیا و اجرای سنن و بازی‌های بومی و محلی از جمله مهم‌ترین اهداف برگزاری دومین جشنواره انگور به میزبانی روستای درسجین است.
به گزارش ایسنا «عباس شمشیری» اظهار کرد: برگزاری جشنواره‌های محلی فرصتی برای شناسایی استعدادها و فرصت‌های فرهنگی در هر منطقه است که در همین راستا امسال دومین جشنواره انگور در ابهر برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه دومین جشنواره انگور در روستای درسجین ابهر برگزار خواهد شد، اظهار کرد: بازی‌های بومی و محلی یکی از شناسنامه‌های هویتی مهم در هر منطقه و میراث‌فرهنگی محسوب می‌شود که باید برای حفظ آن و انتقال به آیندگان اهتمام داشته باشیم.
این مسئول افزود: برپایی نمایشگاه و فروشگاه‌های صنایع‌دستی و مواد غذایی، اجرای برنامه‌هایی برای نشان دادن مراحل تولید فراورده‌های انگور به صورت سنتی، عرضه میوه و مشتقات انگور با تخفیف ویژه و همچنین ارائه مقالات، بروشور و طرح‌های توجیهی، فنی و اقتصادی کشت‌های نوین انگور از حاشیه‌های این جشنواره خواهد بود.
شمشیری با اشاره به اینکه این جشنواره از 22 شهریورماه آغاز به کار می‌کند، عنوان کرد: اختتامیه دومین جشنواره انگور روز 24شهریور برگزار می‌شود.
روستای درسجین یکی از روستاهای هدف گردشگری استان است که در 13 کیلومتری جنوب‌شرقی ابهر واقع شده و از جمله جاذبه‌های فرهنگی این شهرستان است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code