موضوعات
زنجان

توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی روستایی

نویسنده:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان از توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی مسیرهای روستایی در استان خبر داد...
1396/06/22
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان از توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی مسیرهای روستایی در استان خبر داد.
به گزارش مهر «ایرج دست‌نشان» اظهار کرد: با انعقاد تفاهم‌نامه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با صندوق کارآفرینی امید، متقاضیان فعالیت در حمل و نقل روستایی که واجد شرایط لازم باشند برای اخذ تسهیلات به صندوق یادشده معرفی می‌شوند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: تسهیلات واگذاری به متقاضیان به میزان ۸۰ درصد قیمت خودرو است و سهم آورده متقاضی ۲۰ درصد با بهره ۴ درصدی است.
 وی بیان کرد: خودروهای واگذاری از نوع سواری کرایه با پلاک عمومی است و این افراد پس از خرید خودرو باید در مسیرهای روستایی اقدام به جابه‌جایی مسافر کنند.
دست‌نشان افزود: اشتغالزایی در روستاها زمینه تردد آسان روستاییان به نقاط مختلف را فراهم می‌کند، ضمن اینکه  این‌که اقدامی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل روستایی است.
وی عنوان کرد: ۳۷ شرکت‌ و موسسه مسافربری در استان با در اختیار داشتن    هزار و 117 دستگاه ناوگان حمل و نقل برون‌شهری در حال خدمت‌رسانی به شهروندان هستند که شامل    ۱۸۲ دستگاه اتوبوس با عمر متوسط ۱۰ سال، ۷۸ دستگاه وی‌آی‌پی ، ۳۱۱ دستگاه مینی‌بوس با عمر متوسط ۲۸ سال و ۶۲۴ دستگاه سواری کرایه با عمر متوسط ۱۰ سال است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code