موضوعات
زنجان

تسهیلات برای نوسازی بافت فرسوده شهر

نویسنده:
رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه وشهرساز ی استان گفت: برای نوسازی واحدهای مسکونی بافت فرسوده و نارکارامد شهری، در زنجان تسهیلات 40 میلیون تومانی و در شهرهای ابهر، خرمدره و قیدار تسهیلات 30 میلیون تومانی پرداخت می‌شود...
1396/06/15
 رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه وشهرساز ی استان گفت: برای نوسازی واحدهای مسکونی بافت فرسوده و نارکارامد شهری، در زنجان تسهیلات 40 میلیون تومانی و در شهرهای ابهر، خرمدره و قیدار تسهیلات 30 میلیون تومانی پرداخت می‌شود.
به گزارش ایرنا«صمد هاشملو» افزود: دولت برای نوسازی واحدهای مسکونی که در بافت فرسوده واقع شده اند تسهیلاتی را در اختیار متقاضیان قرار داده که سقف این میزان تسهیلات مسکن در کلانشهرها 50 میلیون تومان، مراکز استان و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 40 میلیون و در سایر شهرها 30 میلیون تومان است.
وی اظهار کرد: علاوه بر این، بسته‌های تشویقی برای نوسازی بافت فرسوده در اختیار متقاضیان قرار داده شده که برای شتاب دهی در این بخش است.
این مسئول تخفیف 20 درصدی هزینه طراحی ساختمان با همکاری نظام مهندسی و تخفیف 50 درصدی صدور پروانه از سوی شهرداری را از جمله بسته‌های تشویقی در این بخش برشمرد.
هاشملو افزود: هم اکنون اعطای تسهیلات بافت فرسوده متوقف شده که با فعالیت دولت دوازدهم و ساز و کارهای تعریف شده تسهیلات پرداخت خواهد شد.
وی بیان کرد: تسهیلات بافت فرسوده با توجه به بازدید کارشناس شهرداری از زمین محدوده واقع در این بافت انجام می‌گیرد و پس از طی فرایند‌های لازم، اطلاعات در سامانه ثبت نام تسهیلات بافت فرسوده بارگذاری می‌شود.
رئیس اداره عمران و بهسازی بافت‌های نارکارامد شهری اداره کل راه و شهرسازی استان عنوان کرد: تسهیلات بافت فرسوده با سود 18 درصدی به متقاضیان پرداخت می‌شد و این موضوع از جمله علل استقبال نکردن شهروندان از تخصیص این نوع اعتبارات بوده است.
وی عنوان کرد: در صورت کاهش نرخ تسهیلات بافت فرسوده می‌توان به ترغیب و تشویق مردم برای بازسازی بافت فرسوده اقدام کرد.
هم اکنون زنجان 511 هکتار بافت فرسوده دارد که بیشتر آن در محدوده تاریخی واقع شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code