موضوعات
خوزستان

بسیج امکانات استان برای کمک به زلزله‌زدگان

نویسنده:
مدیرکل مدیریت بحران استان گفت: زمین لرزه شامگاه یکشنبه در زنجان خسارتی در پی نداشت...
1396/08/23
 مدیرکل مدیریت بحران استان گفت: زمین لرزه شامگاه یکشنبه در زنجان خسارتی در پی نداشت. به گزارش همشهری، «صفی الله کرامتی» با بیان اینکه مبدأ زمین لرزه در شمال عراق بود، افزود: با بررسی‌های صورت گرفته پس از زمین لرزه در بخش‌هایی از استان به خصوص ماهنشان مشخص شد هیچ مشکل و خسارتی در استان به وجود نیامده است. کرامتی با بیان اینکه نیروهای امداد و نجات استان درآمادگی کامل برای مقابله با حوادث هستند، افزود: شهروندان زنجانی خونسردی خود را حفظ کنند و آموزش‌های امداد و نجات را جدی بگیرند. وی از آمادگی کامل نیروهای امداد و نجات استان برای مقابله با حوادث خبرداد وگفت: هرچند زنجان استان معین کرمانشاه نیست ولی با این وجود در صورت دستور وزیر کشور آماده اعزام نیروهای امداد و نجات به مناطق زلزله زده کرمانشاه هستیم.

اعزام نیروهای هلال احمر به مناطق زلزله زده
مدیر عامل هلال احمر استان از آمادگی کامل این جمعیت برای اعزام نیرو و اقلام امدادی به مناطق زلزله زده خبر داد.
«شهرام میرزایی» با تاکید بر لزوم توجه مردم به آموزش‌های امداد و نجات، ادامه داد: با توجه به احتمال وقوع پس لرزه، در صورت امکان یکی از اعضای خانواده بیدار باشد.
میرزایی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر استان آمادگی خود را برای اعزام نیرو و اقلام امدادی به جمعیت هلال احمر کشور اعلام کرده است،  افزود: تا کنون یک تیم 30 نفره پرسنل امدادگران باتجربه استان به همراه 6 دستگاه خودرو کمک دار به کرمانشاه اعزام شده‌اند همچنین سگ‌های تجسس «آنست» جمعیت هلال احمر استان در صورت نیاز آماده اعزام به مناطق زلزله زده هستند.
مدیر عامل هلال احمر استان با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر آمادگی ارائه آموزش رایگان امداد و نجات به شهروندان استان را دارد و در این زمینه بارها اطلاع‌رسانی شده است، گفت: همه شعب هلال احمر استان آماده ارائه آموزش امداد و نجات به صورت رایگان هستند. میرزایی افزود: در این راستا طرح ملی خادم با شعار «خانواده آماده، جامعه آماده» و با هدف آماده‌سازی مردم در برابر حوادث، ارتقای توانمندی آنها برای مقابله با مخاطرات و افزایش تاب آوری جامعه در این استان اجرا شده است.
وی ادامه داد: در اجرای طرح ملی خادم، افراد متخصص و آموزش دیده جمعیت هلال احمر به منازل مراجعه می‌کنند و آموزش‌های لازم را به خانواده‌ها ارائه می‌دهند.

اعزام تیم درمانی اورژانس به کرمانشاه
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان ضمن اعلام آماده باش مراکز درمانی استان، پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی و پرسنل اورژانس زنجان گفت: پس از وقوع زلزله تیم اورژانس زنجان برای امداد رسانی به مصدومین حادثه اعزام شد.
دکتر« علیرضا زراعتچی» افزود: هیچ خسارت جانی اعم از فوتی و جرحی به علت زلزله به مرکز اورژانس استان گزارش نشده است. رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان گفت: با تشکیل کارگروه مدیریت بحران مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی تیم اعزام به کرمانشاه تشکیل شد و2 دستگاه آمبولانس مجهز و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به همراه 10 نفر از پرسنل مجرب برای امدادرسانی به مصدومین زلزله کرمانشاه و غرب کشور اعزام شدند.
زراعتچی عنوان کرد :  بالگرد اورژانس زنجان نیز با هماهنگی EOC وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور برای انجام عملیات و امدادرسانی به مناطق صعب العبور زلزله زده اعزام  شد.

اعزام تیم واکنش سریع به منطقه
   مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: 33 نفر از اعضای تیم واکنش سریع این جمعیت و شعب در قالب تیم آواربرداری، تیم اسکان و تیم آنست با 6 دستگاه خودرو کمک دار ، تجهیزات زنده یاب و تجهیزات آواربرداری برای امدادرسانی به کرمانشاه اعزام شدند.
میرزایی افزود: مجموع 33 نفر اعزامی 14 نفر از کارکنان اداری ، 19 نفر نجات گر در قالب 7 تیم امدادی،2 تیم اسکان اضطراری، 3  تیم آواربرداری، یک تیم واکنش سریع، یک تیم آنست (سگ های جست‌وجوگر) را شامل می شود.
وی اظهار کرد: بر این اساس یک دستگاه کامیونت شامل هزار  کنسرو و دیگر اقلام غذایی برای زلزله‌زدگان کرمانشاه شد.

انتقال پلاسما ی خون به کرمانشاه
مدیر کل انتقال خون زنجان از انتقال هزار و 400 پلاسما ی خون از ا زنجان به کرمانشاه خبر داد.
دکتر « سیامک اسدی» گفت: این مرکز آمادگی لازم را در شیفت ‌های صبح و عصر برای دریافت خون مراجعه‌کنندگان دارد .
اسدی افزود : دارندگان گروه خونی o منفی، دارندگان سایر گروه های خون منفی و دارندگان گروه خونی o مثبت می‌توانند به مراکز اهدای خون زنجان و ابهر مراجعه کنند.
اسدی بیان کرد: طبق برنامه ریزی انجام گرفته مرکز اهدای خون زنجان واقع در چهارراه سعدی از ساعت 8 صبح تا 19:45 و مرکز اهدای خون ابهر نیز تا ساعت 12 آماده خون گیری از دارندگان گروه‌های خونی یاد شده است.

اعزام تانکرهای آبرسانی سیار
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان از اعزام ۲ دستگاه تانکر آبرسانی سیار با ظرفیت ۱۲ هزار لیتر به کرمانشاه خبر داد.
«علیرضا جزء قاسمی»ادامه داد: در تماس تلفنی با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و شرکت آبفای استان کرمانشاه بر آمادگی همکاران شرکت آب و فاضلاب استان در راستای امدادرسانی به هموطنان عزیز زلزله‌زده تاکید شد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گفت: این شرکت برای اعزام اکیپ‌های تعمیرات و نگهداری شبکه‌های آبرسانی و امدادی به مناطق زلزله زده آمادگی کامل دارد.
جزء قاسمی تاکید کرد:  به تمامی ادارات تابعه شرکت آب و فاضلاب استان دستور داده شده تا برای کمک‌های تخصصی و امدادی به مناطق زلزله زده غرب کشور در آماده باش کامل قرار گیرند.
وی از اعلام آمادگی شرکت آب و فاضلاب استان برای اعزام اکیپ های امدادی و تخصصی به مناطق زلزله زده غرب کشورخبر داد و عنوان کرد: برای بازسازی و راه اندازی شبکه های آبرسانی در غرب کشور  تیم های امداد رسانی در شرکت آبفای استان در آماده‌باش کامل قرار گرفته اند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code