موضوعات
زنجان

برداشت عسل از کندوهای ایجرود

نویسنده:
مدیر جهاد کشاورزی ایجرود گفت: ایجرود با دارا بودن 4 هزار و 700 کلنی، از مناطق مستعد زنبورداری در استان به شمار می‌رود...
1396/06/15
مدیر جهاد کشاورزی ایجرود گفت: ایجرود با دارا بودن 4 هزار و 700 کلنی، از مناطق مستعد زنبورداری در استان به شمار می‌رود.
به گزارش فارس«محمد باقر آقاجانلو» اظهار کرد: زنبورداران ایجرود در حال حاضر در حال برداشت عسل از کندوهای خود هستند و آمارگیری سراسری سال جاری از زنبورستان‌ها نیز در مهرماه انجام خواهد شد.
وی بیان کرد: ایجرود با دارا بودن بیش از 270 نفر زنبوردار، تعداد 4 هزار و 700 کلنی و تولید بیش از 40 تن عسل در سال 95، از ظرفیت بسیار خوبی در زمینه پرورش زنبور عسل برخوردار است.
مدیر جهاد کشاورزی ایجرود گرده افشانی و افزایش محصولات کشاورزی و حفظ محیط زیست را از مهم‌ترین مزایای پرورش زنبور عسل برشمرد و بیان کرد: تولید محصولاتی مانند عسل، موم، گرده گل، بره موم، عسلک، زهر و ژل رویال از نظر تغذیه‌ای و به ویژه از نظر درمانی بسیار حائز اهمیت است.
آقاجانلو به نقش زنبورداری در ایجاد اشتغال اشاره کرد و افزود: زنبورداری به سرمایه کمتری نیاز دارد و با تولید محصولات متنوع سبب اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی کشور می‌شود.
وی با اشاره به کیفیت مطلوب عسل تولیدی در ایجرود اظهار کرد: زنبورداری و پرورش زنبور عسل در این شهرستان علاقه‌مندان بسیاری دارد و استقبال خوبی از آن می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code