موضوعات
زنجان

آموزش معلومات دیجیتالی به سوادآموزان

نویسنده:
معاون سوادآموزی استان گفت: معلومات دیجیتالی به سوادآموزان زنجانی آموزش داده می‌شود که در این زمینه امسال ۱۰۰ نفر تحت پوشش قرار گرفته‌اند...
1396/09/11
معاون سوادآموزی استان گفت: معلومات دیجیتالی به سوادآموزان زنجانی آموزش داده می‌شود که در این زمینه امسال ۱۰۰ نفر تحت پوشش قرار گرفته‌اند.
به گزارش مهر «هادی احمدنیا» با بیان اینکه آموزش icdl به‌صورت پایلوت برای اولین بار در استان انجام می‌شود، گفت: این طرح برای سوادآموزان اجرا می‌شود.
وی اظهار کرد: در زنجان سواد دیجیتالی در حد قابل قبولی نیست. بنابراین اداره آموزش‌ و پرورش استان به‌صورت پایلوت این طرح  را برای ۱۰۰نفر از آموزش‌گیرندگان اجرا کرده است.  
معاون سوادآموزی استان گفت: آموزش سواد دیجیتالی برای سوادآموزان در زنجان با جدیت پیگیری می‌شود و امروز اگر کسی سواد دیجیتالی نداشته باشد، بی‌سواد است.
احمدنیا تأکید کرد: بر اساس سرشماری سال ۸۵، نرخ باسوادی در استان، در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال، معادل 90/8 درصد بود که این نرخ در سال ۹۰ به 92/6 درصد و در سال ۹۵ به 95/1درصد رسیده است.
وی افزود: نرخ باسوادی مردان زنجانی ۹۷ درصد و بانوان 93/3 درصد است. بر اساس آمار مرکز ایران تعداد بی‌سوادان در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در استان بیش از ۳۳ هزار نفر است. این آمار ۵۲ هزار نفر در سال ۹۰ بوده که ۱۹هزار نفر کاهش داشته است.
معاون سوادآموزی استان بیان کرد: پتانسیل استان در آموزش سوادآموزی بالاست و  وجود حتی یک بی‌سواد در استان اهمیت زیادی دارد و باید تحت پوشش سوادآموزی قرار بگیرد.
احمدنیا گفت: شهرستان‌های ابهر و زنجان بیشترین میزان باسوادی و شهرستان‌های ماهنشان، طارم و ایجرود کمترین نرخ باسوادی را دارند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code