موضوعات
زنجان

آسفالت سالانه 200 کیلومتر راه روستایی

نویسنده:
سالیانه 200 کیلومتر از راه‌های روستایی استان بهسازی و آسفالت می‌شود و هم‌اکنون 98 درصد خانوارهای روستایی از جاده آسفالته برخوردارند. به گزارش ایرنا، مدیرکل راه و شهرسازی زنجان گفت: اقدام‌هایی برای اصلاح نقاط حادثه‌ساز، ایمن‌سازی جاده‌ها و ارتقای کیفیت آنها انجام گرفته که آثار خوبی به همراه داشته و به کاهش تصادف‌ها منجر شده است...
1396/09/07
   سالیانه 200 کیلومتر از راه‌های روستایی استان بهسازی و آسفالت می‌شود و هم‌اکنون 98 درصد خانوارهای روستایی از جاده آسفالته برخوردارند. به گزارش ایرنا، مدیرکل راه و شهرسازی زنجان گفت: اقدام‌هایی برای اصلاح نقاط حادثه‌ساز، ایمن‌سازی جاده‌ها و ارتقای کیفیت آنها انجام گرفته که آثار خوبی به همراه داشته و به کاهش تصادف‌ها منجر شده است.
«کلیم‌الله وثوق» با بیان اینکه عامل انسانی بیشترین نقش را در وقوع حوادث جاده ای دارد، اظهار کرد: کاهش تصادفات بیسار دشوار است و نمی‌توان آن را به صفر رساند، اما این استان در حوزه‌های یادشده رتبه‌های خوبی کسب کرده است.
وثوق افزود: جاده‌های روستایی این استان در مقایسه با گذشته ارتقا یافته اما از علل مهم وقوع تصادف در این بخش می‌توان به بی‌توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی و سرعت بالا اشاره کرد. وی بیان کرد: آمارها نشان می‌دهد وقوع تصادفات روستایی در مقایسه با سال گذشته کاهش دارد که این وضعیت در راه‌های روستایی کاهش چشمگیر داشته است.

کاهش تلفات جاده ای در روستاها
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ادامه داد: در 7 ماه اول امسال تلفات برون‌شهری روستایی 25 نفر اعلام شده که نسبت به مشابه سال گذشته 22 درصد کاهش نشان می‌دهد و رتبه هشتم را در کشور دارد. «ایرج دست نشان» افزود: تلفات برون شهری نیز در مدت یادشده 108 نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26 درصد کاهش یافته و رتبه 5 را در کشور به خود اختصاص داده است. وی بیان کرد: در سال گذشته کمتر از 16 هزار تلفات جاده ای در کشور اعلام شده که در سال 85 این میزان 27هزار نفر بود. با توجه به برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری وزارت راه و شهرسازی این آمار به نصف کاهش یافته است اما تا رسیدن به آمار نهایی باید کار شود. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ادامه داد: این سازمان از سال 81 فرهنگسازی را آغاز کرده و از طریق آموزش به گروه‌های مختلف تلاش دارد به اصلاح رفتاری ترافیکی بپردازد.
دست نشان عنوان کرد: تلفات برون شهری و روستایی در سال گذشته 222 نفر گزارش شد که 7/9 درصد کاهش داشت و از این نظر رتبه 13 در کشور کسب شد. وی بیان کرد: فرهنگ جاده ای بین مردم آنگونه که باید و شاید نهادینه نشده است و امیدواریم با ارائه آموزش‌ها تحولی ایجاد شود . به گفته این مسئول، با انجام اقداماتی برای گروه‌هایی آسیب‌پذیر مدارس حاشیه راه‌ها، که از سال 81 اجرا می‌شود، تلفاتی در این حوزه گزارش نشده است. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ادامه داد: هرساله طرح ایمن‌سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه‌ها انجام می‌شود که تاکنون 131 روستا ایمن‌سازی شده و طرح ارتقای ایمنی موتورسوران نیز در 68 روستا اجرا شده است.
وی اظهار کرد: به صاحبان وانت بار و ادوات کشاورزی در 45 روستای استان نیز آموزش‌های لازم ارائه شده است.
هم اکنون 5هزار و 650 کیلومتر راه مواصلاتی در استان وجود دارد که از این میزان 4 هزار و 100 کیلومتر راه روستایی و یک‌هزار و 550 هزار کیلومتر راه‌های اصلی، فرعی، بزرگراه و آزادراه است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code