موضوعات
زنجان

اختصاص وام برای احداث واحدهای بوم‌گردی در روستاها

نویسنده:
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان از تسهیلات 15میلیون تومانی با سود 4 درصد و بازپرداخت 60ماهه برای احداث واحد بوم‌گردی در روستاهای هدف گردشگری خبر داد و گفت: همچنین تسهیلات 20 میلیون تومانی نیز با سود 4 درصد و بازپرداخت 12 سال، با احتساب 3 سال دوران مشارکت پرداخت می‌شود...
1396/06/22
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان از تسهیلات 15میلیون تومانی با سود 4 درصد و بازپرداخت 60ماهه برای احداث واحد بوم‌گردی در روستاهای هدف گردشگری خبر داد و گفت: همچنین تسهیلات 20 میلیون تومانی نیز با سود 4 درصد و بازپرداخت 12 سال، با احتساب 3 سال دوران مشارکت پرداخت می‌شود.
به گزارش ایرنا «سجاد صنعتی‌منفرد» افزود: بر اساس تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و استانداری تسهیلاتی برای احداث واحدهای بوم‌گردی در روستاها پرداخت می‌شود.
وی اظهار کرد: با توجه به این تفاهم‌نامه و برای تقویت بوم‌گردی در روستاها تسهیلاتی به متقاضیان به ویژه در روستاهای گردشگری پرداخت می‌شود.
این مسئول عنوان کرد: این اقدام برای افرادی که تمایل دارند واحد بوم‌گردی در روستاهای هدف گردشگری احداث کنند فرصت مناسبی است.  
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ادامه داد: علاوه بر آن، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان نیز وام 50 میلیون تومانی به متقاضیان سرمایه گذاری در بخش بوم‌گردی روستاها پرداخت می‌کند.
وی اظهار کرد: برای رونق این بخش، استانداری نیز در زمینه صدور پروانه ساخت این نوع واحدها تسهیلاتی را در نظر گرفته و تحقق آن فضایی مناسب را در گسترش بوم‌گردی روستایی در استان فراهم می‌کند.
صنعتی‌منفرد عنوان کرد: این در حالی است که در سطح جهانی موضوع گردشگری طبیعی و اکوتوریسم در روستاها مورد توجه قرار گرفته که سرمایه گذاری برای آن در کشور و این استان نیز نتایج بهتری را به دنبال دارد. با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در بخش‌های مختلف برنامه ششم توسعه، 5 روستای هدف گردشگری و 2 روستای دارای بافت باارزش برای استان تصویب شده است.
بوم‌گردی یا همان گردشگری روستایی شکلی جدید از صنعت گردشگری رواج‌یافته در کشور است که در آن افراد به جای حضور در هتل‌ها و اماکن شلوغ و پرازدحام راهی روستاهای بکر و دورافتاده می‌شوند تا به دور از هیاهوی زندگی روزمره مدتی را در آرامش سپری کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code