موضوعات
زنجان

اجرای طرح اشتغال فراگیر در استان

نویسنده:
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: طرح اشتغال فراگیر با هدف ایجاد اشتغال در استان اجرا می‌شود...
1396/07/19
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: طرح اشتغال فراگیر با هدف ایجاد اشتغال در استان اجرا می‌شود.
به گزارش فارس«محمدرضا یوسفی» اظهار کرد: در سال 93 برای ایجاد و حمایت از اشتغال در حوزه مشاغل خانگی، 63 میلیارد ریال اعتبارات قرض‌الحسنه به استان اختصاص یافت.
وی با اشاره به این‌که اعتبار اختصاص یافته از محل تسهیلات قرض‌الحسنه بود، گفت: بانک‌های تجارت و صادرات 2 بانک عامل در پرداخت این تسهیلات بودند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان این‌که که مبلغ 33 میلیارد ریال از این تسهیلات توسط بانک صادرات و 30 میلیارد نیز توسط بانک تجارت قابل عرضه بود، اضافه کرد: با همکاری بانک صادرات همه 33 میلیارد ریال جذب شد، اما از اعتبارات ابلاغی به بانک تجارت تنها 6 میلیارد ریال جذب شد.
وی افزود: سال قبل نیز با عاملیت بانک تجارت 20 میلیارد ریال در زمینه مشاغل خانگی ابلاغ شد که هیچ رقمی جذب نشد.
یوسفی با اشاره به این‌که امسال نیز بسته حمایتی مربوط در قالب اشتغال فراگیر و اشتغال حمایتی در توسعه مشاغل خانگی و همچنین اشتغال حمایتی کمیته امداد و بهزیستی در حال پیگیری است، افزود: از محل این بسته حمایتی قرار است، هزار و 490 فرصت شغلی توسط کمیته امداد و 462 فرصت توسط بهزیستی و 156 فرصت توسط سازمان تعاون روستایی در مشاغل خانگی ایجاد شود.
وی با اشاره به این‌که پرداخت تسهیلات در این بخش با عاملیت بانک توسعه تعاون و بانک ملت انجام خواهد شد، گفت: بانک توسعه تعاون اقدامات اولیه و همکاری لازم را با کارگروه انجام داده است، اما تا کنون بانک ملت هیچ اقدامی انجام نداده که جای نگرانی دارد.
 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: با توجه به این‌که امسال در قالب طرح اشتغال فراگیر قرار است که اشتغال زیادی را در استان ایجاد کنیم، با این شرایط حتی به درصدهای پایینی از هدفگذاری تعیین شده نیز نخواهیم رسید.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code