موضوعات
زنجان

«اتوبوس خدمت» در شهر

نویسنده:
«اتوبوس خدمت» شهرداری زنجان با حضور در مصلای زنجان به صورت رسمی آغاز به کار کرد و در نخستین ایستگاه شهردار زنجان پاسخگوی سؤالات و مشکلات مردم شد...
1396/09/12
«اتوبوس خدمت» شهرداری زنجان با حضور در مصلای زنجان  به صورت رسمی آغاز به کار کرد و در نخستین ایستگاه شهردار زنجان پاسخگوی سؤالات و مشکلات مردم شد.
به گزارش فارس، طرح «اتوبوس خدمت»یکی از طرح‌های نو و جدید است که با حضور شهردار جدید در زنجان اجرایی خواهد شد.
اساس کار  اتوبوس خدمت به این شکل است که مدیران شهرداری زنجان به صورت مستمر و در فواصل زمانی مختلف در محلات شهر زنجان حضور پیدا کنند و علاوه بر گفت‌وگوی چهره به چهره با اهالی محل ضمن شنیدن مطالبات مردم با مشکلات مناطق مختلف شهر آشنا می‌شوند.
هدف از اجرای طرح اتوبوس خدمت از سوی مدیران شهرداری زنجان، حل بهتر مشکلات مردم عنوان شده است. جمعه کلید آغاز  فعالیت اتوبوس خدمت  با حضور شهردار زنجان زده شد و این بار شهردار زنجان پاسخگوی مردم بود.

 اولویت« اتوبوس خدمت» مناطق کمتر برخوردار
شهردار زنجان خدمت به مردم را وظیفه مدیران و مسئولان عنوان کرد و گفت: شاید پیش از این نیاز شهروندان طوری بود که مدیران می‌توانستند، با حضور در دفتر خود پاسخگوی آن باشند این کار در قالب ملاقات‌های عمومی انجام می‌شد.
«مسیح‌الله معصومی» با تأکید بر اینکه هنوز هم ملاقات‌های عمومی و دیدارهای مردمی مسئولان شهرداری زنجان در روزهای تعیین شده پابرجاست، عنوان کرد: اما در کنار آن طرح نو و جدیدی راه‌اندازی شده که مدیران و مسئولان خودشان به میان مردم می‌روند و به صورت مستقیم با حضور در محل مشکلات آنها را بررسی می‌کنند.
وی با بیان اینکه از این به بعد دیدار مسئولان شهرداری با مردم در قالب طرح اتوبوس خدمت  انجام می‌شود، افزود: در این طرح مردم مناطق کمتر برخوردار در اولویت هستند.

 30 روز با اتوبوس خدمت  
شهردار زنجان با اشاره به اینکه زمان‌بندی 30 روزه اتوبوس خدمت مشخص و برنامه‌ریزی برای آن انجام شده است، اضافه کرد: طبق زمان‌بندی همه روزه این اتوبوس در محلات مختلف شهر به ویژه مناطق محروم حضور دارد و مسئولین به سؤالات مردم پاسخ می‌دهند. معصومی با اشاره به اینکه نقاط کمتر برخوردار شهر نیاز بیشتری به  رسیدگی دارند، افزود: طوری برنامه‌ریزی شده که مسئول مربوطه با حضور در این مناطق علاوه بر صحبت رو در رو با مردم مشکلات و نیازهای منطقه را از نزدیک مشاهده می‌کند.
وی با تشریح شیوه فعالیت این اتوبوس گفت: در داخل اتوبوس دفتر کاری وجود دارد که مدیر مربوطه در داخل آن برای استماع مشکلات مردم و ارائه راه‌حل در این رابطه اقدام خواهد کرد.
معصومی با اشاره به اینکه محل حضور اتوبوس خدمت و مدیر مربوطه‌ای که در آن حضور خواهد داشت، از قبل به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد، توضیح داد: اما آنچه مسلم است، با توجه به اینکه در روزهای جمعه بیشتر شهروندان در مصلا برای نماز جمعه حضور دارند، روزهای جمعه اتوبوس خدمت همواره در مصلا مستقر خواهد شد.
شهردار زنجان ادامه داد: در روزهای جمعه یک هفته شهردار زنجان و در 3 هفته دیگر نیز هر کدام از شهرداران مناطق 3 گانه برای پاسخگویی به مردم در این طرح حضور خواهند داشت.
معصومی ادامه داد: در این  طرح مدیران سازمان‌های مختلف شامل معاون شهرسازی و خدمات شهری، آتش‌نشانی، اتوبوسرانی، تاکسیرانی، سازمان پسماند و بخش‌هایی که بیشتر با مردم در ارتباط هستند، پاسخگوی مشکلات مردم خواهند بود.
وی هدف از اجرای این طرح را خدمت به مردم عنوان کرد و گفت: منتی در حل مشکلات مردم نداریم، بلکه این موضوع وظیفه مسئولان است و ما با توجه به حس نوع دوستی پاسخگوی سؤالات و مطالبات مردم هستیم.

    طرح «اتوبوس خدمت» ادامه‌دار  است
شهردار زنجان با اشاره به خواسته‌ها و مطالبات بسیار مردم و گستردگی شهر، افزود: برآن شدیم که با اجرای این طرح مشکلات مردم را بررسی کنیم.
« مسیح‌الله معصومی» با اشاره به اینکه پس از مراجعه و خروج هر شهروند از اتوبوس یک نظرسنجی در رابطه با ارائه خدمات انجام خواهد شد، اضافه کرد: روابط عمومی نتایج نظرسنجی را به شهردار منعکس خواهد کرد و بررسی می‌کنیم که بازخورد طرح چگونه بوده و مردم از اجرای آن  به چه میزان رضایت داشته‌اند.
وی بیان کرد: اگر این قضیه پاسخ مثبتی داشته باشند و ببینیم که مسائل و مشکلات به صورت انفرادی حل نمی‌شود، در یک بازنگری این اتوبوس به شکل یک تیم یا گروه حضور خواهند داشت و به جای یک مدیر 2 یا 3 مدیر مرتبط حضور پیدا خواهند کرد. شهردار زنجان با بیان اینکه مطمئناً حرکت اتوبوس خدمت  ادامه‌دار خواهد بود، افزود: اما در شکل و نحوه استقرار آن بر اساس آزمون و خطاها شرایط بهتری را ایجاد خواهیم کرد.
معصومی ادامه داد: برنامه‌ریزی انجام شده برای اتوبوس خدمت  دنباله‌دار است و برنامه‌ای برای انقطاع آن نداریم. حتی روزهای تعطیل نیز برای استقرار آن پیش‌بینی شده است.
در مراسم افتتاحیه این طرح نماینده ولی فقیه در استان ، شهردار ، رئیس شورای اسلامی شهر ، جمعی از اعضای شورای شهر، معاونین و مدیران شهرداری‌های تابعه حضور داشتند و در نخستین اقدام شخص شهردار به مشکلات و مسائل مردم رسیدگی کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code