موضوعات
یزد

3 هزار یزدی شاغل شدند

نویسنده:
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: در شش ماه نخست سال جاری، 3 هزار یزدی صاحب شغل شده‌اند...
1396/07/18
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: در شش ماه نخست سال جاری، 3 هزار یزدی صاحب شغل شده‌اند.
«فریبا آیت‌اللهی» در گفت‌وگو با فارس، گفت: از این تعداد 1130 نفر از‌طریق مراکز مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی به کارفرمایان معرفی و شاغل شدند. اطلاعات 1800 شاغل جدید نیز در سامانه رصد اشتغال توسط دستگاه‌های اجرایی دارای تعهد اشتغال به‌عنوان شاغل جدید، ثبت‌ شده است. وی افزود: از این تعداد افراد گمارده‌شده توسط موسسات کاریابی، حدود 713 نفر در بخش صنعت و 417 نفر در بخش خدمات مشغول به کارشدند. همچنین از این تعداد 236 نفر در بخش صنعت، 377 نفر در بخش کشاورزی و 1187 نفر در بخش خدمات مشغول به کارشدند.
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از مصوب‌شدن طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در سال جاری، خبر داد و اظهار کرد: این طرح به‌منظور افزایش مهارت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از مقطع کاردانی تا دکتری و زمینه‌سازی برای ورود به بازار کار آنها در نظر گرفته‌شده است.
آیت‌اللهی با اشاره به این‌که در سال جاری، 1498 فارغ‌التحصیل دانشگاهی بیکار در استان به ثبت‌نام در سامانه کارورزی اقدام کردند، تصریح کرد: در سال جاری، بالغ‌بر 140 واحد پذیرنده نیز برای جذب کارورز در سامانه مذکور ثبت‌نام کردند.
این مقام مسئول سهمیه استان یزد را از 150 هزار کارورز کل کشور 4320 کارورز عنوان کرد و ادامه داد: به‌منظور افزایش انگیزه کارفرمایان برای جذب کارورزان و ماندگاری آنها در محیط کار، طرح مشوق بیمه‌ای سهم کارفرما به مدت 2 سال و به میزان صددرصد حق بیمه سهم کارفرما اعمال خواهد شد. بنابراین کارفرمایان تا 2 سال از پرداخت حق بیمه در قبال کارورزان جذب‌شده معاف خواهند بود. وی طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی را از دیگر طرح‌های برنامه اشتغال فراگیر خواند و عنوان کرد: این طرح در راستای رونق اشتغال در استان توسط فنی‌و‌حرفه‌ای عملیاتی می‌شود. مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با تاکید بر اینکه در سال جاری اعتبار مشاغل خانگی استان با افزایش 7 برابری به مبلغ 16 میلیارد تومان ابلاغ ‌شده است، افزود: در سال‌های گذشته، سقف تسهیلات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی برای افراد مستقل 5 میلیون تومان بود و امسال به 20 میلیون تومان افزایش پیداکرد که ظرفیت خوبی است. پیش‌بینی ما این است که این طرح بتواند زمینه اشتغال 1200 نفر را در استان فراهم کند. آیت‌اللهی تاکید کرد: بیکارانی که امکان ایجاد شغل خانگی و وصل به بازار را دارند، می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه مشاغل خانگی و مراجعه به دستگاه اجرایی مربوطه، به دریافت مجوز مشاغل خانگی و متعاقبا تسهیلات مذکور اقدام کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code