موضوعات
یزد

یک‌سوم سرطان‌ها قابل پیشگیری است

نویسنده:
دبیر علمی سومین سمپوزیوم بین‌المللی سرطان‌ گفت: یک سوم از کل سرطان‌های دنیا با حفظ وزن مطلوب، تغذیه صحیح و نکشیدن سیگار قابل پیشگیری است...
1396/08/30
دبیر علمی سومین سمپوزیوم بین‌المللی سرطان‌ گفت: یک سوم از کل سرطان‌های دنیا با حفظ وزن مطلوب، تغذیه صحیح و نکشیدن سیگار قابل پیشگیری است.
به گزارش مهر، دکتر «محمد مهدی کوشیار» از برگزاری سومین سمپوزیوم بین‌المللی نسترن از ۸ تا ۱۰ آذر ۹۶ در مشهد مقدس خبر داد و افزود: این رویداد علمی بزرگ با همکاری معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه فردوسی، جهاد دانشگاهی خراسان و همچنین وزارت ورزش(دبیرخانه سلامت) و فیفا( بخش پزشکی) برگزار خواهد شد.
وی اظهار کرد: مهم‌ترین محورهای علمی این کنگره سایکو- انکولوژی در پیشگیری از سرطان، تحقیقات بین رشته‌ای در زمینه سرطان، تشخیص سرطان براساس liquid biopsy، تغذیه و پیشگیری از سرطان است.
کوشیار افزود: سبک زندگی سالم و فعالیت بدنی، محیط زیست و پیشگیری از سرطان، پیشرفت‌های اخیر در تحقیقات سرطان و درمان هدفمند و مدیریت سرطان، روش‌های درمان سرطان در زمان حال و آینده، برگزاری مسابقه نقشه مفهومی concept map در زمینه پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان از دیگر محورهای علمی این کنگره است.
دبیرعلمی سومین سمپوزیوم بین‌المللی نسترن اظهار کرد: درحال حاضرسرطان یکی از مهم‌ترین عامل‌های مرگ و میر در کشورهای دنیا به شمار می‌رود و در دهه‌های آینده اولین عامل مرگ و میر به‌ویژه در کشورهای در حال توسعه خواهد بود.
کوشیار اضافه کرد: یک‌سوم از کل سرطان‌های دنیا با حفظ وزن مطلوب، تغذیه صحیح و نکشیدن سیگار قابل پیشگیری است که هزینه‌ای ‌‌بسیار کمتر از درمان سرطان ‌دارد. متاسفانه ‌‌با پیشرفت روزافزون تکنولوژی در دهه‌های اخیر در جهان، بی‌تحرکی و استفاده از غذاهای آماده و فست‌فودها در میان مردم بسیار شایع شده است و این ‌‌خطر بزرگی برای سلامت مردم به شمار می‌آید.
وی تاکید کرد: سومین سمپوزیوم بین‌المللی نسترن درصدد است با اشاعه فرهنگ درست ورزش و فعالیت بدنی و تغذیه سالم در جامعه، این فرهنگ را در جامعه نهادینه کند.
دبیرعلمی سومین سمپوزیوم بین‌المللی نسترن با اشاره به اینکه مصرف روزانه سبزی و میوه‌های تازه حدود ۸۰ درصد از ابتلا به سرطان‌های دستگاه گوارش کاهش می‌دهد، عنوان کرد: مهم‌ترین رکنی که جامعه را سالم نگه می‌دارد تغذیه درست و صحیح و فعالیت بدنی منظم و با‌برنامه است که جنبه مهمی از زندگی افراد را تشکیل می‌دهد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code