موضوعات
یزد

کشف ۱۷ تن موادمخدر در سال جاری

نویسنده:
فرمانده انتظامی یزد از کشف ۱۷ تن موادمخدر در استان طی سال جاری خبر داد و گفت: در این زمینه ۱۶ باند موادمخدر متلاشی و 2288 نفر دستگیر شدند...
1396/05/21
فرمانده انتظامی یزد از کشف ۱۷ تن موادمخدر در استان طی سال جاری خبر داد و گفت: در این زمینه ۱۶ باند موادمخدر متلاشی و 2288 نفر دستگیر شدند.
به گزارش مهر، سردار «ایرج کاکاوند» اظهار کرد: با اقدامات پلیس در همه حوزه‌ها همچنین با مشارکت مردم و تعامل رسانه‌ها، شاهد احساس امنیت خوبی در استان هستیم.وی بیان کرد: پلیس استان یزد براساس دغدغه‌های مردم، هر سال برنامه‌ریزی‌هایی در زمینه رفع مشکلات و معضلات مردم دارد و همکاران ما همواره تلاش می‌کنند از این دغدغه‌ها بکاهند.کاکاوند عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم استان یزد، اعتیاد و خرده‌فروشی موادمخدر است که پلیس در این زمینه با اجرای طرح‌های مختلف در تلاش برای ناامن کردن فضا برای فعالیت توزیع‌کنندگان موادمخدر بوده است.
وی افزود: بر همین اساس در سال جاری ۱۷ تن موادمخدر در استان یزد کشف و ۱۶ باند توزیع نیز متلاشی شد. در مجموع در زمینه توزیع و حمل موادمخدر 2288 نفر دستگیر شدند که تعدادی از آنها مربوط به باندهای متلاشی‌شده است.فرمانده انتظامی استان در‌مورد کشفیات کالای قاچاق نیز تصریح کرد: میزان کشفیات پلیس در سال جاری در مقایسه با سال گذشته افزایش ۵۰ درصدی دارد و در این زمینه با جدیت در حال فعالیت هستیم.کاکاوند در‌مورد مجموع جرائم یزد نیز تأکید کرد: جرائم استان یزد در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از کاهش 2 درصدی برخوردار بوده است. تلاش می‌کنیم این شرایط را برای استان حفظ کنیم.
وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های مردم یزد، بحث سرقت‌هاست، افزود: به‌رغم کاهش ۵۰ درصدی سرقت خودرو، کاهش ۱۰ درصدی سرقت منزل و کاهش ۲۷ درصدی کیف‌قاپی در یزد، شاهد افزایش 3 درصدی کشف سرقت‌ها در استان هستیم.فرمانده انتظامی استان یزد یکی دیگر از دغدغه‌های مردم را کنترل تصادفات اعلام و اظهار کرد: با فرهنگسازی انجام‌شده، شاهد ارتقای سطح فرهنگ رانندگی در استان هستیم که البته بخشی از این بهبود وضعیت مربوط به زیرساخت‌هایی است که در گذشته در یزد وجود نداشت.کاکاوند یادآور شد: میزان تصادفات در استان یزد در مجموع کاهش ۱۱ درصدی داشته است. امیدواریم بتوانیم با همراهی مردم، شاهد کاهش بیشتر تصادفات باشیم.وی در مورد جرائم حوزه فضای مجازی نیز بیان کرد: یکی از دغدغه‌های ما، افزایش روزافزون جرائم مجازی است، به همین دلیل کنترل این بخش به شکل ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفته و سال گذشته پلیس فتای استان یزد رتبه نخست در زمینه کشف وقوع جرم را در کشور داشته است.

  ساخت ۹ مجتمع بین‌راهی در جاده‌های استان
 مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان یزد از ساخت ۹ مجتمع رفاهی بین‌راهی جدید در مناطق مختلف استان خبر داد.
به گزارش مهر، «محسن صادقیان» در‌مورد وضعیت اقامتگاه‌های بین‌راهی در استان یزد اظهار کرد: بررسی و تحلیل تصادفات سه‌ماهه نخست امسال، نشان می‌دهد تردد در جاده‌های استان یزد ۲۰ درصد رشد و درعین‌ حال تلفات جاده برون‌‌شهری نیز افزایش داشته است.
وی عنوان کرد: تحلیل انجام‌‌شده بر آمار تصادفات یزد در سه‌‌ ماه اول سال جاری نشان می‌دهد که بیش از ۵۰ درصد تلفات جاده‌ای استان از نوع واژگونی و علت اصلی آن خواب‌‌آلودگی بوده است.مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان یزد بیان کرد: کویری بودن یزد، واقع‌ شدن آن در مرکز کشور و محل عبور مسافرت‌هایی که مبدأ و مقصد آن استان‌های دیگری است، باعث شده رانندگان در جاده‌های استان خسته و دچار خواب‌آلودگی شوند.
وی افزود: بررسی علت خواب‌‌آلودگی‌ها و چگونگی به وقوع پیوستن آنها به انجام مطالعات دقیق و یک اقدام پژوهشی جامع نیاز دارد، اما آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که این رخداد هر لحظه ممکن است توسط راننده‌ای رخ دهد. صادقیان اظهار کرد: با داشتن جاده‌ای استاندارد نیز احتمال وقوع حادثه وجود دارد. آنچه در جاده باید انجام شود این است که جاده باید بخشنده باشد تا اولین اشتباه راننده آخرین اشتباه او نباشد.
وی عنوان کرد: در راستای افزایش ایمنی جاده‌های استان یزد اصلاح شیب شیروانی‌ها، احداث توقفگاه‌ها و احداث مجتمع‌های خدمات رفاهی بین‌راهی باید در دستور کار قرار گیرد. اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان این موضوع را در اولویت کاری خود قرار داده و از سال گذشته با تشکیل کارگروه‌های اختصاصی موفق شده به جذب سرمایه‌گذار در این زمینه اقدام کند.
صادقیان با اشاره به اینکه ساخت مجتمع‌های رفاهی بین‌راهی راه‌‌حل کاهش تصادفات ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی است، تأکید کرد: در حال حاضر 4 مجتمع خدمات رفاهی در استان در حال بهره‌برداری هستند و با پیگیری‌های انجام‌ شده، ۹ مجتمع دیگر نیز در دست‌ احداث است. برای 6 مجتمع نیز موافقت اصولی صادر شده و در کارگروه‌های مربوطه ۱۰ پیشنهاد و تقاضای مجتمع جدید  در دست بررسی است.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code