موضوعات
یزد

کاهش 4600 هکتار از اراضی زراعی پرآب‌خواه

نویسنده:
مدیر زراعت جهاد کشاورزی یزد از کاهش 4600 هکتار از اراضی زراعی پرآب‌خواه این استان خبر داد.«محمدعلی حاتمی‌زاده» در مصاحبه با فارس، با اشاره به اینکه 11 هزار و 200 هکتار از اراضی استان یزد به کاشت گندم اختصاص دارد، گفت: بیشترین سطح زیر کشت گندم در شهرستان‌های خاتم، ابرکوه، بهاباد و یزد است...
1396/05/18
مدیر زراعت جهاد کشاورزی یزد از کاهش 4600 هکتار از اراضی زراعی پرآب‌خواه این استان خبر داد.«محمدعلی حاتمی‌زاده» در مصاحبه با فارس، با اشاره به اینکه 11 هزار و 200 هکتار از اراضی استان یزد به کاشت گندم اختصاص دارد، گفت: بیشترین سطح زیر کشت گندم در شهرستان‌های خاتم، ابرکوه، بهاباد و یزد است.
وی افزود: در حال حاضر میزان خرید گندم در استان یزد 21 هزار تن با ارزش بالغ‌ بر 27 میلیارد تومان بوده است که از این تعداد تاکنون 7 میلیارد تومان بهای گندم خریداری‌شده به کشاورزان پرداخت‌شده است.حاتمی‌زاده از کاهش سطح زیر‌کشت محصولات پرآب‌خواه در استان نسبت به سال‌های گذشته خبر داد و اذعان کرد: با توجه به اهمیت آب و طبق برنامه 10 ساله 4600 هکتار از اراضی زراعی پرآب‌خواه در استان مانند یونجه و ذرت کاهش‌یافته و محصولات کم‌آب‌خواه و گلخانه‌ای جایگزین شده است.وی میزان سطح زیر کشت ذرت در استان را 2700 هکتار عنوان کرد و ادامه داد: 2950 هکتار زمین‌های کشاورزی استان یزد نیز به کشت جو اختصاص دارد.
این مسئول با تأکید بر اینکه در حال حاضر صادرات گندم در استان صورت نگرفته است، عنوان کرد: در استان یزد سالانه 120 هزار تن گندم مصرف می‌شود که 20 هزار تن آن در داخل تولید و مابقی از استان‌های دیگر تأمین‌شده است.
وی از تولید بیش از 8 هزار تن جو در سال جاری خبر داد و عنوان کرد: از این میزان تولید به دلیل مصرف خود استان فقط 50 تن به‌صورت قیمت تضمینی توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری‌شده است.
مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان یزد قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان را در سال زراعی 96 - 95 از قرار هر کیلوگرم 1300 تومان اعلام کرد و افزود: این قیمت نسبت به سال گذشته 300 ریال افزایش داشته است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code