موضوعات
یزد

پویشی برای رونق تولید ملی

نویسنده:
مدیر کل استاندارد یزد گفت: تولیدکننده‌ای که کیفیت محصولاتش را ارتقا ندهد، بازار را به رقبایش واگذار می‌کند...
1396/05/18
مدیر کل استاندارد یزد گفت: تولیدکننده‌ای که کیفیت محصولاتش را ارتقا ندهد، بازار را به رقبایش واگذار می‌کند. به گزارش فارس، محمدحسین ماجدی اردکانی در اولین نشست تخصصی «هم‌اندیشی استانداردسازی و توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد» با محوریت پویش «کالای استاندارد ایرانی می‌خرم» گفت: این پویش یک کمپین تبلیغاتی براساس اصول و یک مدل علمی و راهکاری برای فرهنگسازی استفاده از کالای ایرانی، در بین اقشار مختلف مردم است. وی ادامه داد: ازجمله وظایف سازمان ملی استاندارد ایران، کنترل کیفی تولیدات داخلی و نیز نظارت بر اجرای استانداردهاست. خوشبختانه، ما در استانی زندگی می‌کنیم که مردمان این منطقه خصوصاً کسبه و صنعتگران آن که از دیرباز به تعهد و تدین شهره هستند، همیشه یار و یاور ما در انجام وظایفمان بوده‌اند و همراهی آنان با استاندارد سبب شده محصولاتی از قبیل مصنوعات طلا و شیرینی‌های تولیدی آن‌ها در سراسر کشور و دنیا از مقبولیت ویژه‌ای برخوردار شود. مطمئناً با اجرای این پویش، برند درخشان «یزد» در همه‌جا پررنگ‌تر خواهد شد.
مدیرکل استاندارد یزد افزود: این پویش اهداف مختلفی را دنبال می‌کند که مهم‌ترین آن‌ها شامل ایجاد ارتباط دوسویه، تأثیرگذار و فراگیر با همه طیف‌های جامعه، استفاده از ظرفیت‌های کم‌نظیر نخبگان علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی، مذهبی و سیاسی برای فرهنگسازی استفاده از کالاهای استاندارد و باکیفیت ایرانی، حمایت از تولیدکنندگانی که به کیفیت کالاها و خدمات و دریافت نشان یا گواهی استاندارد اهتمام دارند، حمایت از مصرف‌کنندگانی که برخورداری از کالاها و خدمات باکیفیت ایرانی جزئی از حقوق مسلم شهروندی آن‌هاست و همراهی و همدلی با دولت تدبیر و امید برای حل مشکلات تولیدکنندگان داخلی و اشتغال می‌شود.
ماجدی اردکانی تصریح کرد: تولیدکنندگان و صنعتگران باید مقوله‌های کیفیت و رقابت سالم و ورود به بازارهای رقابت داخلی و خارجی را سرلوحه فعالیت‌های خود داشته باشند و همیشه این موضوع مدنظرشان باشد که اگر کیفیت را رعایت نکنند، به‌راحتی بازار را از دست‌ خواهند داد و رقبا جایگزین آن‌ها خواهند شد. بدون شک، خرید کالاهای استاندارد تولید داخل که از اهداف این پویش است، به رونق تولید و افزایش اشتغال منجر می‌شود و قطعاً بخشی از مشکل بیکاری جوانان را مرتفع می‌سازد. این مقام مسئول در پایان نشست گفت: مردم نباید ذهنشان مشغول این موضوع باشد که کالاهایی که برند است، الزاماً ازنظر کیفیت برتری دارد، چراکه در بسیاری از موارد کالاهای ایرانی بسیار ارزشمندتر هستند، ضمن این‌که تولیدات داخلی با فرهنگ بومی تطابق بیشتر و بهتری دارد و آرامش خاصی را در سطح جامعه ایجاد می‌کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code