موضوعات
یزد

وقوع روزانه 3 زلزله در استان

نویسنده:
در سال جاری به‌طور متوسط روزانه 3 زلزله در استان یزد اتفاق می‌افتد که بیشتر زلزله‌های استان یزد در مناطق بافق، بهاباد و ساغند رخ می‌دهد...
1396/08/29
در سال جاری به‌طور متوسط روزانه 3 زلزله در استان یزد اتفاق می‌افتد که بیشتر زلزله‌های استان یزد در مناطق بافق، بهاباد و ساغند رخ می‌دهد.
این مطلب را کارشناس مسئول شبکه لرزه‌نگاری استان یزد در گفتگو با فارس عنوان کرد و از رخ دادن حدود 100 زلزله به‌طور متوسط در ماه در استان یزد خبر داد و افزود: گسل‌های اصلی زلزله‌ای موجود در استان یزد حدود 10 گسل بود که بزرگ‌ترین آنها گسل دهشیر بافت کرمان است.
«جعفر زارع زاده» عنوان کرد: استان‌های غربی کشور به دلیل قرار گرفتن بر روی گسل‌های زلزله‌خیز و میزان شدت آن، دچار خسارت‌های مادی و جانی زیادی شدند و این موضوع برای تمامی استان‌ها به‌ویژه مناطق دارای گسل‌های زلزله‌خیز از اهمیت خاصی برخوردار است و هشداری جدی به‌حساب می‌آید.
وی شایعات فضای مجازی در خصوص وقوع زلزله در پی زلزله اخیر در سلیمانیه عراق در استان یزد را تکذیب و اظهار کرد: هیچ‌ گزارشی مبنی بر زمین‌لرزه در استان یزد وجود ندارد و برخی افراد در فضای مجازی شیطنت کرده و مطالبی واهی را بیان کردند که غیر واقعی است چرا که در در شبکه لرزه‌نگاری استان یزد هیچ زلزله‌ای به ثبت نرسیده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code