موضوعات
یزد

مسجد بیرون ابرکوه مرمت شد

نویسنده:
سرپرست میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ابرکوه گفت: مسجد بیرون ابرکوه به‌عنوان یکی از مساجد صدر اسلام، مرمت و بازسازی شد...
1396/07/18
 سرپرست میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ابرکوه گفت: مسجد بیرون ابرکوه به‌عنوان یکی از مساجد صدر اسلام، مرمت و بازسازی شد.
به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد، «مجاهد کرباسی» اظهار کرد: مسجد بیرون ابرکوه مربوط به دوران تاریخی پس از اسلام و در کنار شهر تاریخی ابرکوه واقع شده است که بنای اولیه آن از قدیمی‌ترین مساجد ایران به شمار می‌رود و در سال ۱۳۷۷ با شماره ۲۱۷۰ به‌‌عنوان یکی از آثار ملی ایران، به ثبت رسیده است.
وی افزود: بنابر منابع معتبر، این مسجد قدمگاه علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع)، امام هشتم شیعیان، در سفر تاریخی ایشان از مدینه به مرو است.
کرباسی از موارد مرمتی انجام‌شده در مسجد بیرون ابرکوه را اجرای کف‌سازی و استحکام‌بخشی بنا، کاهگل بدنه به‌صورت ته‌کش و روکش و اجرای شرفی برشمرد.

کشف 111 کیلوگرم انواع موادمخدر
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر یزد گفت: ماموران مبارزه با مواد مخدر استان طی عملیات ایست و بازرسی، 111 کیلوگرم حشیش و تریاک را از یک خودرو سواری کشف و ضبط کردند.
به گزارش ایسنا، سرهنگ «محمدحسین ستوده‌نیا» با بیان این‌که مبارزه با قاچاقچیان به‌ویژه سوداگران مرگ یکی از اولویت‌های جدی پلیس است، اظهار کرد: استان یزد به دلیل موقعیت جغرافیایی، محل عبور بسیاری از باندهای موادمخدر است و فرماندهی انتظامی استان تمام تلاش خود را برای مقابله با آنها به کار گرفته است.
وی کنترل محورهای مواصلاتی و گشت‌های اطلاعاتی مستمر را از اقدامات انجام‌شده در استان دانست و افزود: درراستای مبارزه با سوداگران مرگ و واردکنندگان مواد افیونی، ماموران کنترل محورهای مواصلاتی یزد را با دقت جدی و کامل مدنظر قرار دادند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code