موضوعات
یزد

ماسک مخصوص دید در دود برای آتش نشانان

نویسنده:
یک شرکت انگلیسی ماسکی مخصوص آتش نشانان ساخته که به آنها کمک می‌کند در دود و آتش ببینند. به این ترتیب علاوه بر جلوگیری از حواس پرتی آتش‌نشانان، به شناسایی سریع‌تر قربانیان کمک می‌کند...
1396/07/19
یک شرکت انگلیسی ماسکی مخصوص آتش نشانان ساخته که به آنها کمک می‌کند در دود و آتش ببینند. به این ترتیب علاوه بر جلوگیری از حواس پرتی آتش‌نشانان، به شناسایی سریع‌تر قربانیان کمک می‌کند. به گزارش مهر، این محصول که Scot Sight نام دارد نخستین ماسک مخصوص آتش نشانان است که یک دوربین تصویربرداری گرمایی داخل آن تعبیه شده است.
آتش نشانان هنگامی که برای عملیات نجات وارد ساختمان پر از دود و آتش می‌شوند، نمی‌توانند هیچ چیزی را مشاهده کنند.
 از سوی دیگر دوربین‌های تصویربرداری گرمایی معمول نیز باید در دست نگه داشته شوند که این کار حواس آتش نشان را پرت می‌کند و خطرناک است. اما در طراحی این ماسک دوربین کنار آن نصب شده و اطلاعات را به‌طور بی‌سیم ارسال می‌کند. به این ترتیب آتش نشان می‌تواند علاوه بر شناسایی قربانیان جان خود را نیز حفظ کند.

ساخت یک بالگرد امداد و نجات که به خلبان نیاز ندارد
ارتش آمریکا موفق به ساخت یک بالگرد بدون سرنشین شد که مجروحان را به بیمارستان منتقل می‌کند.
 به گزارش ایسنا، این بالگرد 2‌پره دوقلو دارد و به قدری کوچک است که به راحتی در درون یک ون جای می‌گیرد. سازندگان این بالگرد می‌گویند که برای سرهم کردن و راه اندازی آن تنها 30 دقیقه زمان مورد نیاز است.
 این بالگرد توانایی آن را دارد تا با سرعت حدود 132‌کیلومتر بر ساعت به مدت 2/4ساعت پرواز کند و همچنین می‌تواند تا وزن 195‌کیلوگرم بار را حمل کند. این بالگرد دارای سیستم‌های مسیریابی است که همین موضوع نیاز به نیروی انسانی را از بین می‌برد. فضای داخلی این بالگرد به اندازه‌ای است که یک نفر به راحتی در آن جای می‌گیرد.  از مزایای این بالگرد این است که تنها برای میادین جنگ مورد استفاده نیست و می‌توان از آن برای کشاورزی، مهار آتش سوزی و ایمنی، عملیات جست‌وجو و نجات و عملیات دریایی استفاده کرد.

ترکیب قدیمی و جدید در خودروی قدرتمند نمایشگاه نیویورک
یک خودروساز آمریکایی با ترکیب ظاهر اتومبیلی از دهه ۱۹۷۰ و موتوری با هزار اسب بخار، خودرویی ساخته که از قدرتمندترین اتومبیل‌های نمایشگاه نیویورک است.
 به گزارش مهر، شاید تصور همه بر این باشد که داج دیمن با موتور قدرتمند ۸۴۰ اسب بخار قدرتمندترین خودرو نمایشگاه اتومبیل نیویورک است، اما رقیبی برای این خودرو وجود دارد.
 شرکت آمریکایی ترانسام ورلدواید پروژه عظیمی را رونمایی کرده که در آن خودروهای آلفا از شرکت جنرال موتورز را ترکیب کرده است. در این پروژه ظاهر پونتیاک فایربندترانس دهه ۱۹۷۰ میلادی، با موتور ۸ سیلندر وقدرت هزار اسب بخار ترکیب شده است.
این اتومبیل برای طرفداران مدل قدیمی پونتیاک بسیار جذاب خواهد بود.
جنس بدنه این خودرو که با الهام از پونتیاک ساخته شده، فیبر کربنی است. سپر، گلگیر، در کاپوت و اسپویلر عقبی این اتومبیل همه از جنس فیبر کربنی هستند. موتور ۸‌سیلندر این خودرو 7/5 لیتر ظرفیت دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code