موضوعات
یزد

صدور شناسنامه ایمنی برای 75 واحد صنعتی مهریز

نویسنده:
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی یزد از صدور شناسنامه ایمنی برای 75 واحد صنعتی مستقر در شهرک صنعتی مهریز، خبر داد...
1396/07/19
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی یزد از صدور شناسنامه ایمنی برای 75 واحد صنعتی مستقر در شهرک صنعتی مهریز، خبر داد.
به گزارش ایسنا، «سیدمسعود عظیمی» در بازدید از این شهرک صنعتی و یک واحد تولیدی مستقر در آن، با اعلام این خبر، گفت: از سال گذشته طرح ممیزی ایمنی برای واحدهای مستقر در شهرک صنعتی مهریز آغاز شد و در سال جاری، در 2 شهرک صنعتی میبد و اردکان ادامه خواهد یافت.
وی با بیان این‌که این طرح با هدف ارتقای سطح ایمنی و بهداشت واحد‌های صنعتی اجرا می‌شود، اظهار كرد: این طرح یکی از برنامه‌های راهبردی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است که در شهرک صنعتی مهریز و با اجرا در 75 واحد تولیدی به صورت پایلوت، آغاز شد.
عظیمی تصریح کرد: با اجرای طرح ممیزی ایمنی، واحدهای در حال فعالیت مورد بازرسی فنی ایمنی و بهداشت قرار خواهند گرفت و برای آنها شناسنامه ایمنی (HSEE) صادر خواهد شد.
وی تاکید کرد: کارشناسان  مربوطه با حضور در واحدهای صنعتی مباحثی چون ایرادات و اشکالات ساختمانی، ایمنی تابلوهای برق، بیمه حوادث و بیمه مسئولیت مدنی، تهیه و نصب کپسول‌های اطفاء حریق، بهداشت و محیط‌زیست را مورد بررسی قرار خواهند داد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی یزد با تاکید بر لزوم همکاری واحدهای صنعتی به‌ منظور مشارکت در اجرای طرح، اظهار كرد: ممیزی و بررسی سطح ایمنی واحدهای صنعتی با هدف تدوین برنامه ایمنی و رعایت آن در همه واحدهای صنعتی برای کاهش حوادث، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر و مورد تأکید است.
عظیمی یادآور شد: در سال جاری نیز، این طرح در 165 واحد صنعتی دیگر برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code