موضوعات
یزد

صدای همشهری

نویسنده:
ستون صدای همشهری برای بازتاب دادن مشكلات شما شهروندان است. این ستون صدای شما را مستقیم به اصلاع مسئولان استان میر‌ساند. برای بیان مشکلات خود با شماره 88932308-021 یا 37265531 035.(دفتر همشهری یزد) تماس بگیرید. Yazd@hamshahri.org
1396/07/18
  تسهیل شرایط دریافت دوچرخه از ایستگاه‌ها
مسئولان ایستگاه‌های دوچرخه‌سواری شهر شرایط دشواری برای تحویل دادن دوچرخه به علاقه‌مندان در نظر گرفته‌اند. تحویل چک به مبلغ 400 هزار تومان یکی از این شرایط است که کرایه دوچرخه را برای بسیاری از جمله دانشجویان که چک ندارند، دشوار می‌کند. می‌توان به جای این کار کارت‌های شناسایی معتبر از‌جمله کارت ملی یا کارت دانشجویی را تحویل گرفت تا شرایط برای علاقه‌مندان به دوچرخه‌سواری تسهیل شود. با این شرایط هیچ‌کس به‌ویژه دانشجویان شهرک دانشگاه با وجود 2 ایستگاه دوچرخه در این محدوده، شاید نتوانند دوچرخه کرایه کنند. تعیین شرط تحویل چک به مبلغ 400 هزار تومان اصلا عاقلانه نیست. بسیاری عقیده دارند با این مبلغ می‌توانند برای خودشان دوچرخه بخرند و دیگر نیازی به کرایه دوچرخه ندارند.
یکی از دانشجویان

  جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در قاسم‌آباد
ساکنان منطقه قاسم‌آباد به وجود سگ‌های ولگرد در منطقه به‌ویژه در ساعات پایانی شب و اوایل صبح، عادت کرده‌اند. ساکنان این منطقه از مسئولان شهرداری می‌خواهند برای جلوگیری از بروز مشکلات بهداشتی و افزایش ایمنی جان شهروندان، این حیوانات ولگرد را از بافت مسکونی شهر دور کنند. وجود آنها در منطقه هم برای سلامت ساکنان و هم جان کودکان خطرناک است. دانش‌آموزانی که صبح زود از خانه خارج می‌شوند بارها مورد حمله سگ‌های ولگرد قرار گرفته‌اند.
یکی از ساکنان محله

  تعیین تکلیف اراضی حسن‌آباد
ساکنان منطقه حسن‌آباد و مناطق حاشیه شهر، همچنان در انتظار تعیین تکلیف اراضی خود هستند. آنها به دلیل نبود توان اقتصادی، این زمین‌ها را که نسبت به زمین‌های حریم شهر، ارزان‌تر بوده است از عده‌ای دلال خریداری کرده‌‌اند و با مشکلات صادر‌نشدن سند مالکیت و دریافت مجوز ساخت، مواجه هستند. هنوز هیچ سند مالکیتی برای خانه‌های این منطقه صادر نشده است؛ از‌این‌رو همه ساخت‌و‌سازها به‌صورت غیرقانونی است و آینده معماری شهر را تهدید می‌کند.
سالاری -یک شهروند

  برخورد با آرایشگاه‌های زنانه متخلف
آرایشگاه‌های زنانه اقدامات آرایشی و زیبایی را با نرخ‌های بسیار بالا ارائه می‌کنند و شکایات مشتریان برای برخورد با این تخلفات نیز کارساز نبوده است. کوتاه کردن مو با دریافت هزینه‌ 100 هزار تومان، در هیچ جای کشور متداول نیست؛ اما برخی آرایشگران این هزینه‌ها را از مشتریان مطالبه می‌کنند و مشتری چاره‌ای جز پرداخت ندارد. این واحدها نه پروانه اشتغال دارند و نه در سیستم اصناف استان به ثبت رسیده‌اند؛ از‌این‌رو شکایت از آنها نیز قابل پیگیری نیست.
میترا محمدیارسال پیام اشتراک 
 
 Security code