موضوعات
یزد

صدای همشهری

نویسنده:
ستون صدای همشهری برای بازتاب دادن مشكلات شما شهروندان است. این ستون صدای شما را مستقیم به اصلاع مسئولان استان میر‌ساند. برای بیان مشکلات خود با شماره 88932308-021 یا 37265531 .035(دفتر همشهری یزد) تماس بگیرید. Yazd@hamshahri.org
1396/05/21
  استانداردسازی وسایل بازی پارک‌های درون‌محله ای
در شرایطی که استفاده از وسایل فلزی در پارک‌ها ممنوع است، هنوز تاب و سرسره‌های فلزی در برخی پارک‌های درون‌محله‌ای مورد استفاده است. این‌درحالیست که کف‌سازی پارک‌های درون‌محله‌ای هم غیراستاندارد است و هر گونه برخورد برای کودکان عواقب بسیار خطرناکی خواهد داشت؛ از‌این‌رو لازم است که شهرداری ضمن بازدید از پارک‌های محله‌ای تعویض وسایل بازی را در دستور کار قرار دهد.
یک شهروند

  برخورد با فعالیت واحدهای خرید‌و‌فروش ضایعات در محدوده شهر
در محدوده بلوار آیت‌الله مدرس، شاهد فعالیت واحدهای خرید‌و‌فروش ضایعات هستیم که در ساعات پایانی شب با آتش زدن ضایعات به جداسازی فلزات اقدام می‌شود. همواره بوی نامطبوعی در این بخش از شهر به مشام می‌رسد که برای ساکنان بسیار آزاردهنده است.
قطعا مسئولان با اهتمام بیشتر برای حل مشکل ساکنان این بلوار، می‌توانند از ادامه فعالیت آنها جلوگیری کنند.
ابراهیمی-شهروند یزد

  رونق حمل ونقل عمومی در مرکز شهر
ازدحام خودروها در مرکز شهر و توقف در حاشیه خیابان‌های اصلی از جمله خیابان امام خمینی(ره) نشان می‌دهد که حمل ونقل عمومی هنوز جایگاهی در فرهنگ ما پیدا نکرده است. در حالی که معابر هسته مرکزی شهر عمدتا کم‌عرض هستند و ترافیک روز‌به‌روز در حال افزایش است. باید برای استفاده از حمل‌ونقل عمومی و تقویت این ناوگان برای افزایش استقبال شهروندان تلاش شود.
مریم میرجلیلی

  مقرون‌به‌صرفه نبودن تولید آجر
واحدهای تولید آجر در تلاش برای صنعتی‌شدن و توسعه روز‌افزون در بازار کساد فعلی هستند؛ درحالی‌که یزد به‌دلیل کم‌آبی و آلودگی جایی برای رونق این صنعت ندارد. منابع استان ازجمله آب و خاک در حال از بین رفتن است و آجر همواره ارزان‌تر از قیمت تولید به فروش می‌رسد. در این شرایط ادامه فعالیت این صنعت در استان مقرون‌به‌صرفه نیست و باید از توسعه آن و صدور مجوز برای واحدهای جدید جلوگیری شود. وضعیت صنعت کاشی و سرامیک هم زاییده همین رویکرد است و شاهد تعطیلی این واحدها یکی پس از دیگری و بیکار شدن کارگران هستیم. باید برای توسعه صنعتی استان قبل از تبدیل‌شدن به بحران چاره‌ای بیندیشیم.
یکی از فعالان صنعتیارسال پیام اشتراک 
 
 Security code