موضوعات
یزد

سیاست‌های اقتصاد مقاومتی درس دانشگاهی شود

نویسنده:
مسئول کمیته شفاف‌سازی اقتصاد مقاومتی با تاکید بر لزوم تحقق سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، گفت: سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی باید در دانشگاه‌ها تدریس شود...
1396/07/18
مسئول کمیته شفاف‌سازی اقتصاد مقاومتی با تاکید بر لزوم تحقق سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، گفت: سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی باید در دانشگاه‌ها تدریس شود.
به گزارش همشهری، «محمدحسین فنایی»، در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان با بیان این‌که بندهای اقتصاد مقاومتی بسیار گویاست، ادامه داد: تفکری که برای اجرای بندهای اقتصاد مقاومتی نیاز بود باید به صورت مناسبی تدوین شود.
عضو هیات‌مدیره خانه صنعت و معدن یزد اضافه کرد: باید اقتصاد مقاومتی را تدریس کرد؛ چراکه برخی فکر می‌کنند اقتصاد مقاومتی مقطعی است، در‌حالی‌که چنین نیست و برنامه‌ای برای همه زمان‌هاست.
وی با بیان این‌که یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی، استفاده بهینه از امکانات موجود است، افزود: برگزاری جشنواره صنایع برتر با نگرش اقتصاد مقاومتی و توجه به امکانات موجود است؛ در‌حالی‌که در سایر اقداماتی که انجام می‌شود، توجهی به استفاده بهینه از امکانات موجود نمی‌شود.
عضو هیات‌مدیره خانه صنعت با تاکید بر لزوم اجرای ۲۴ بند سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، گفت: پیشنهاد می‌شود کارگروهی در راستای اجرایی شدن این بندها شکل بگیرد که از سوی بسیج مهندسین اندیشکده‌ای در حال شکل‌گیری است و امیدواریم به نتیجه دلخواه برسد.
وی با تاکید بر لزوم شفاف‌سازی در امور اقتصادی، تصریح کرد: برای جلوگیری از فساد نیز باید به بند ۱۹ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که مبتنی بر شفاف‌سازی است، توجه داشته باشیم و این کار را از خودمان آغاز کنیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code