موضوعات
یزد

ساماندهی تابلوهای صنفی معابر

نویسنده:
معاون خدمات شهری شهرداری یزد با تشریح برنامه‌های در دستور كار سازمان سیما، منظر و فضای سبز این نهاد، از ساماندهی تابلوهای صنفی مجاور معابر با همكاری اتاق اصناف در‌آینده نزدیك خبر داد و در این باره خواستار همكاری كسبه و اصناف شد.
1396/09/05
«حسین صالحیان» در گفت‌‎‎‌وگو با ایسنا، با اشاره به ادغام اخیر سازمان پارک‌‎‎‌ها و فضای سبز شهرداری و سازمان فرهنگی-رفاهی شهرداری در قالب سازمان سیما، منظر و فضای سبز، این سازمان وابسته به معاونت شهری شهرداری را از سازمان    های پرمخاطب در منظر عمومی ذكر كرد.وی گفت: این سازمان که از پیاده‌‎‎روها و معابر تا باغچه‌‎‎ها و پارک‌ها را در برمی‌گیرد، اخیرا ساماندهی تابلوهای شهر را در دستور کار قرار داده است و با همکاری اتاق اصناف و صنوف مختلف در نظر دارد  به ساماندهی تابلوهای معابر اقدام کند.
وی عنوان کرد: البته با تاکید شهردار این موضوع به تعویق افتاده و قرار است پس از اطلاع‌رسانی کامل به واحدهای صنفی شهر، در آینده نزدیک آشفتگی بصری این تابلوها ساماندهی شود.
صالحیان با تاکید بر اینکه این طرح شامل تابلوهای سردر‌ مغازه‌ها نمی‌‎‎شود، بلکه تابلوهای نصب‌شده در مجاورت معابر را دربرمی‌گیرد که به صورت ال.ای.دی و پرچمی است، گفت: امیدواریم قبل از اجرای طرح، اصناف خود در این رابطه اقدام کنند؛ چرا‌که در صورت جمع‌آوری، بازگشت آنها به صاحبانشان با روند زمان‌بری انجام خواهد شد.
معاون شهردار در ادامه حذف مواردی از باغچه‌های شهر را از دیگر برنامه‌‎‎‌های این سازمان ذکر کرد و گفت: یکی از اقدامات در دستور کار مدیران شهرداری، پیاده‌روی در طول معابر شهری برای مشاهده مشکلات و تلاش برای رفع آنهاست.
وی گفت: در بسیاری معابر شهر، شاهد آبسردکن‌های غیرفعال و گاه مستهلک یا باقیمانده نیم‌تنه درختان قطع‌شده یا پل‌‎‎‌های نامناسب معابر هستیم که تاکنون از دید مدیران شهر پنهان مانده است؛ بنابراین امیدواریم با این اقدام، مشکلات و نواقص در شهر رفع شوند.
صالحیان با تاکید بر اینکه قبل از آرایش شهر، باید پیرایش و حذف آلودگی‌‎‎‌های شهر در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: تنها در یک ماه اخیر، بیش از 800 نیم‌تنه درختان و ریشه‌‎‎های باقیمانده آنها در معابر شهر بیرون آورده شده است.
این مسئول ترمیم سنگ‌‎‎های جدول معابر، جوی‌‎‌ها و باغچه‌‎‎‌ها را نیز از برنامه‌‎‎های در دستورکار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ذکر کرد و گفت: این برنامه با کمک مناطق شهری یزد انجام خواهد شد. وی یادآور شد: یکی از مباحث مورد تاکید در شهرداری یزد، «منطقه‌محوری» است که در دوره جدید با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.
وی ادامه داد: شهرداران مناطق در تمام امور مربوط به منطقه خود باید پاسخگو باشند لذا درحال رایزنی برای برگزاری نشست‌های شهرداران مناطق با معاونت‌‎‎‌ها و سازمان‌های ‎‎شهرداری هستیم. صالحیان اظهار‌کرد: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری در موضوع پارک‌‎‎ها، نهضت واکاری درخت و نهال‌‎‎کاری همه معابر شهر را در دستور کار دارد و در همین رابطه نیز کودهای مورد نیاز تهیه و تامین شده است.
وی حفر چال کود برای غرس نهال‌‎‎‌های جدید و تهیه نهال‌‎‎‌های مورد نیاز با اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان را از برنامه‌‎‌های فاز نخست این طرح در شهر خواند و گفت: این طرح را از هسته مرکزی شهر شروع می کنیم و به معابر دیگر شهر بسط خواهیم داد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code