موضوعات
یزد

رونق بازار کتاب با طرح‌های فصلی

نویسنده: سمیه گلابگیریان/ خبرنگار -یزد
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه طرح‌های فصلی خانه کتاب فرصت مغتنمی برای علاقه‌مندان به خرید کتاب است، گفت: آغاز طرح «پاییزه کتاب96»، همزمان با روز کتابگردی و تخفیف ویژه آن، اتفاق بسیار خوبی بود...
1396/09/14
 سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه طرح‌های فصلی خانه کتاب فرصت مغتنمی برای علاقه‌مندان به خرید کتاب است، گفت: آغاز طرح «پاییزه کتاب96»، همزمان با روز کتابگردی و تخفیف ویژه آن، اتفاق بسیار خوبی بود.
علی غیاثی‌ندوشن اظهار کرد: طرح‌های «پاییزه»، «عیدانه» و «تابستانه» کتاب و... نوعی حمایت از کتاب و کتابخوانی محسوب می‌شوند.
وی توضیح داد: توجه ویژه به کتابفروشی‌های صنفی که سال‌ها مورد غفلت واقع شده بود، بسیار شایسته‌ است؛ چراکه ضمن رونق کتابفروشی‌ها، سبب تمرکز افکار عمومی به کتاب و کتابخوانی می‌شود.
سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، افزود: امسال، آغاز طرح «پاییزه کتاب» با روز کتابگردی همزمان شد و همان روز کتاب‌ها با تخفیف 35 درصدی عرضه شدند. به نظر من اتفاق بسیار خوبی بود؛ چراکه باعث شد این طرح پویاتر و پرتحرک‌تر از سایر دوره‌ها برگزار شود.
غیاثی‌ندوشن عنوان کرد: گرچه در طرح‌های حمایتی از کتابفروشی‌ها تخفیف وجود دارد و از کتابفروشان حمایت می‌شود، اما آنچه مهم‌تر به نظر می‌رسد این است که در هر فصل، توجه مردم از سایر بخش‌ها و حوزه‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی به سمت کتاب متمرکز می‌شود. از این جهت راه‌اندازی طرح‌های فصلی فی‌نفسه کار ارزشمندی است. باید از متولیان این طرح‌ها، کتابفروشان و استقبال‌کنندگان قدردانی شود تا شروعی برای اجرای طرح‌های بهتر و گسترده‌تر در حوزه فرهنگ مطالعه باشد.
مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در میان کتابفروشان عده‌ای جزو کتابفروشان بزرگ هستند که کتاب‌های متنوع‌تر، مشتریان بیشتر و یا قدمت بسیار زیادی دارند. همین امر باعث می‌شود که فروش آن‌ها بیشتر شود. شایسته است در طرح‌های فصلی موسسه خانه کتاب، اعتبار این گروه از کتابفروشان نسبت به بقیه کتابفروشی‌ها بیشتر شود تا مشتریان آن‌ها در طول برگزاری طرح‌ها، دست خالی از کتابفروشی بازنگردند.
غیاثی‌ندوشن بر ضرورت استمرار برگزاری این طرح به‌ویژه طرح «پاییزه کتاب» اشاره کرد و گفت: هر چه از اجرای این طرح بگذرد، بیشتر می‌تواند بین مردم نهادینه شود و اقشاری که هنوز با آن آشنا نشده‌اند، به جمعیت شرکت‌کنندگان اضافه می‌شوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code