موضوعات
یزد

رتبه چهارم یزد در پرداخت تسهیلات رونق تولید

نویسنده:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد با اشاره به رتبه چهارم استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید در سال گذشته، اظهار كرد: این بسته حمایتی امسال علاوه بر افزایش، هم برای سرمایه ثابت و هم سرمایه در گردش اختصاص خواهد یافت...
1396/03/29
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد با اشاره به رتبه چهارم استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید در سال گذشته، اظهار كرد: این بسته حمایتی امسال علاوه بر افزایش، هم برای سرمایه ثابت و هم سرمایه در گردش اختصاص خواهد یافت.
به گزارش ایسنا، «محمدرضا علمدار یزدی» در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان عنوان كرد: این کارگروه فعالیت خود را از سال 94 آغاز کرده و تاکنون 37 جلسه اصلی به ریاست استاندار و 530 جلسه کمیته تخصصی و کارشناسی که زمینه را برای برگزاری جلسات اصلی فراهم می‌كنند، برگزار شده است.
وی افزود: كارگروه برای 2 هزار و 3 فقره پرونده مطرح شده در جلسات كارگروه 2158 مورد مصوبه داشته كه از این  میان، موارد بانکی مطرح شده با 1699 مورد، 79 درصد از موارد را به خود اختصاص داده و پس از آن موارد مرتبط با تامین اجتماعی با 197 مورد و مشکلات مالیاتی با 96 مورد بوده است.
دبیر كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با بیان این كه در جلسات کارگروه بخشودگی جرایم تامین اجتماعی نیز مصوب شده است، افزود: پرونده‌های بررسی‌شده در این کارگروه مربوط به صنایع نساجی 356 واحد، صنایع شیمیایی و سلولوزی 326 واحد، صنایع معدنی  348 واحد، صنایع فلزی و برق 321 واحد، غذایی و دارویی130 و سایر موارد 522 واحد بوده است.
علمدار یزدی در ادامه با اشاره به دستور کار این جلسه کارگروه، گفت: پرداخت تسهیلات رونق تولید از سوی بانك‌های عامل از ابتدای سال گذشته آغاز شده و استان یزد با پرداخت بیش از860 میلیارد تومان در جایگاه چهارم كشور قرار گرفته است.
وی در این باره اعلام كرد: دولت در سال جدید بسته حمایتی تسهیلات رونق تولید را از 16 هزار میلیارد  تومان به 20 هزار میلیارد تومان برای کل کشور افزایش داده است.
علمدار یزدی بیان کرد: بسته رونق تولید در کل کشور، هم برای سرمایه ثابت و هم سرمایه در گردش اختصاص خواهد یافت که شرایط پرداخت تسهیلات را در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تصویب و به بانک‌ها ابلاغ می‌کنیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در مورد بازپرداخت تسهیلات نیز گفت: در مورد سرمایه ثابت برای واحدهای با پیشرفت بیش از 60 درصد، بازپرداخت در مدت 5 سال است و در مورد سرمایه در گردش برای واحد‌های در حال کار نیز مدت بازپرداخت یک سال است که تا 2 سال قابل تمدید خواهد بود. علمدار یزدی عنوان كرد:  در این جلسه کارگروه به موضوع میانگین بها 7/97 تومان در طول سال برای کنتورهای شرکت گاز با ظرفیت 160 متر مکعب پرداخته شد و پیشنهادهایی برای شرکت ملی گاز ایران مطرح و در آخر مشکلات چند واحد تولیدی بررسی شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code