موضوعات
یزد

جذب 18 میلیون دلار سرمایه خارجی

نویسنده:
معاون اقتصادی اداره کل امور دارایی و اقتصادی استان یزد در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی از ورود 18 میلیون دلار سرمایه خارجی از ابتدای سال در استان خبر داد...
1396/05/18
معاون اقتصادی اداره کل امور دارایی و اقتصادی استان یزد در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی از ورود 18 میلیون دلار سرمایه خارجی از ابتدای سال در استان خبر داد.
به گزارش فارس، «محمد دهقان‌منشادی» در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد که با حضور استاندار و جمعی از مدیران و مسئولان اقتصادی در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه پیش‌بینی لازم برای جذب 65 میلیون دلار سرمایه خارجی در استان یزد صورت گرفته است، عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون حدود 18 میلیون دلار سرمایه خارجی به استان وارد شده است.
وی با تأکید بر اینکه جذب کامل این سرمایه نیازمند صدور مجوزهای لازم و همکاری سایر دستگاه‌های ذی‌ربط است، بیان کرد: یزد ظرفیت خوبی برای سرمایه‌گذاری خارجی دارد و اهتمام به این امر علاوه بر رونق اقتصادی، پیشرفت اقتصاد کشور را به همراه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه عمده سرمایه‌گذاری‌های صورت‌گرفته در نیروگاه‌های خورشیدی خواهد بود، اظهار کرد: گردشگری و فولاد از دیگر بخش‌هایی است ظرفیت قابل‌توجهی در جذب سرمایه خارجی دارند و مورد توجه سرمایه‌گذاران خارجی هستند.
دهقان به برنامه‌ها و فعالیت‌های این نهاد در زمینه جذب سرمایه‌های خارجی اشاره کرد و افزود: برگزاری همایش‌های معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان یزد در کشورهای همجوار و ایجاد شرایط مناسب سرمایه‌گذاری در استان از مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان در زمینه تحقق این هدف است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code