موضوعات
یزد

توسعه ظرفیت‌خوابگاه‌های دختران در دانشگاه میبد

نویسنده:
رئیس دانشگاه آیت‌الله حائری میبد از افزوده‌شدن بیش از 500 نفر به ظرفیت خوابگاهی دختران این دانشگاه خبر داد و گفت: به‌منظور جذب کمک‌های خیری کوچک، ابتدا خوابگاه‌هایی با ظرفیت کم توسط دفتر عمرانی دانشگاه طراحی شد...
1396/08/30
رئیس دانشگاه آیت‌الله حائری میبد از افزوده‌شدن بیش از 500 نفر به ظرفیت خوابگاهی دختران این دانشگاه خبر داد و گفت: به‌منظور جذب کمک‌های خیری کوچک، ابتدا خوابگاه‌هایی با ظرفیت کم توسط دفتر عمرانی دانشگاه طراحی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آیت‌الله حائری میبد،  «عباس کلانتری» افزود: ظرفیت هر یک از این واحدهای 140 متری 18 تا 20 دانشجو با امکانات مجزا و کامل بود، اما با مشورتی که با اداره‌کل عمرانی و وزارت علوم انجام شد، به‌منظور صرفه‌جویی در زمین و هزینه ساخت، مقرر شد واحد‌ها در بلوک‌های 3 واحدی و در 3 طبقه ساخته شوند.
وی ادامه داد: پس از تهیه نقشه‌ها، برآورد اولیه این بود که هر واحد 120 تا 140 میلیون تومان هزینه دارد. با کمک‌های مختصری که ابتدا از سوی خیران صورت گرفت، ساخت 9 بلوک 3 واحدی آغاز شد. در ادامه کار هم مصالح مختلف از‌قبیل آجر، کاشی و سیمان از‌سوی خیران تامین و حدود یک میلیارد تومان نیز از محل فروش ساختمان داخل شهر برای تکمیل پروژه هزینه شد.
کلانتری با بیان اینکه در برخی کارها از نیروهای خدماتی و تاسیساتی دانشگاه بهره بردیم تا با توجه به اجرای پروژه به‌صورت امانی حداکثر صرفه‌جویی در هزینه ساخت صورت بگیرد، عنوان کرد: ساختمانی با این کیفیت حداقل هر متر‌مربع یک میلیون و 200 تا یک میلیون و 500 هزار تومان هزینه داشت که با هزینه‌ای کمتر از 900هزار تومان ساخته شد. دیوارهای ساختمان خوابگاه از مصالح جدید و ICf که در برابر سرما و گرما عایق است، ساخته و پنجره‌ها هم از جنس الیاف شیشه انتخاب شد که کاملا عایق و بسیار مقاوم است. در نمای ساختمان نیز، از آجر نسوز استفاده شده است.
به گفته وی،  16 تا 22 نفر به انتخاب خود دانشجویان، در قالب اتاق‌های 6، 4، 8 و 10 نفره در هر واحد ساکن هستند و مجموعا حدود 500 نفر در کل واحدها سکونت دارند.  رئیس دانشگاه آیت‌الله حائری اضافه کرد: هر واحد دارای یک آشپزخانه بزرگ، 4 سرویس بهداشتی و حمام و یک‌هال مشترک است. امکانات مورد نیاز نظیر یخچال، فرش، کمد و جا لباسی نیز به اندازه کافی در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.  وی عنوان کرد: هزینه سیستم گرمایشی ساختمان‌ها توسط یک خیر و هزینه کاشی و سرامیک نیز توسط چند خیر تامین شده است.
وی افزود: در کنار خوابگاه یک مجتمع رفاهی و فرهنگی چندمنظوره به مساحت 2 هزار مترمربع، در 2 طبقه مشتمل بر سالن غذاخوری، سالن مطالعه، نمازخانه، سالن IT و سرویس بهداشتی در دست ساخت است که تا بهمن ماه به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین یک بازارچه دانشجویی مشتمل بر 8 مغازه در کنار مجتمع ساخته شد که اکنون به‌عنوان غذاخوری خواهران از آن استفاده می‌شود. پس از آماده شدن سالن چند‌منظوره، مغازه‌ها تیغه‌بندی و آماده بهره‌برداری می‌شود. در این بازارچه، رستوران آزاد، فست‌فود، بوفه و انتشارات در نظر گرفته شده است.
رئیس دانشگاه میبد گفت: هنوز اعتبار زیادی برای تکمیل سالن چندمنظوره، محوطه‌سازی و آسفالت خیابان‌های منتهی به مجتمع خوابگاهی نیاز است. امیدواریم از طرف صندوق رفاه دانشجویی، سازمان برنامه‌و‌بودجه‌، سازمان امور دانشجویی و معاونت اداری و مالی وزارت علوم، مساعدت مقتضی صورت گیرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code