موضوعات
یزد

تداوم ارسال کمک های امدادی به مناطق زلزله زده

نویسنده:
ارسال کمک های امدادی از استان به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه همچنان ادامه دارد و مردم متدین دارالعباده یزد همدردی و کمک به مردم آسیب دیده غرب کشور را از وظایف خود می‌دانند...
1396/08/29
ارسال کمک های امدادی از استان به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه همچنان ادامه دارد و مردم متدین دارالعباده یزد همدردی و کمک به مردم آسیب دیده غرب کشور را از وظایف خود می‌دانند.
به گزارش مهر، بر همین اساس محموله کمک های امدادی و مردمی با حمایت و همکاری شورای پدافند غیرعامل استان و اداره کل پدافند غیرعامل استانداری یزد، شامل پتو، چادر، البسه گرم، مواد غذایی و انواع کنسرو، بطری آب معدنی، وسایل بهداشتی و گرمایشی، زیرانداز، اسباب بازی و عروسک برای کودکان در 3‌دستگاه تریلی و با مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد به شهرستان‌ها و مناطق زلزله زده استان کرمانشاه ارسال شد.این محموله ها با مدیریت و مساعدت اداره کل پدافند غیرعامل استانداری کرمانشاه به صورت هدفمند و به طور منظم توسط گروه اعزامی از سوی اداره کل پدافند غیرعامل استانداری یزد و همکاری نیروهای امدادی مستقر در منطقه، میان مردم و مناطق زلزله زده توزیع شده است.

کمک هیات‌ها
 هیات های عزاداری یزد نیز با اهدای کمک های نقدی و غیرنقدی همگام با سایر اقشار مردم یزد برای کمک به مردم زلزله زده کرمانشاه وارد صحنه شدند.
هیات عزاداری صاحب الزمان (عج) محمودآباد، بیش از ۵ هزار جفت کفش به مردم زلزله زده اهدا کرد.
هیات های انصار یزد نیز اقدام به ارسال محموله ای شامل نیازهای اولیه زلزله زدگان به ارزش ۱۳۵ میلیون تومان کردند.
همچنین هیات عزاداری امامزاده سید فتح الدین رضا (ع)، نیز کمک های اولیه به ارزش ۸۰ میلیون تومان به مردم زلزله زده استان کرمانشاه اهدا کرد.
سایر هیات های عزاداری یزد نیز در این زمینه وارد عمل شدند و در حال ساماندهی کمک های جمع آوری شده به مردم زلزله زده و ارسال آن به استان کرمانشاه هستند.

۳۰ کامیون اقلام ضروری
 همچنین مدیرکل مدیریت بحران استان یزد از ارسال ۳۰ دستگاه کامیون و تریلر حاوی اقلام ضروری به مناطق زلزله زده کرمانشاه خبر داد.
«هادی هادی‌نسب» افزود: مهم ترین اقلام و اجناس ارسالی برای کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه، با محوریت جمعیت هلال احمر استان تا روز جمعه، ۲۶ آبان ماه شامل ۳۰ دستگاه کامیون و تریلر شده است.
وی عنوان کرد: این اقلام شامل 2460 دستگاه چادر گروهی، ۶ هزار تخته پتو، ۲ هزار تخته موکت، ۲۶ هزار و ۶۱۶ قوطی کنسرو، ۸۰ هزار قرص نان، 1300 شل آب معدنی 1/5 لیتری، ست ظروف 1500 عدد و ۲ هزار کیلو حلوا ارده بوده است.
هادی نسب یادآور شد: در انبار هلال احمر استان نیز 2892 شل آب معدنی 1/5 لیتری، 6446 تخته پتو، ۱۱ هزار و ۹۳۸ عدد کنسرو، 5259 ثوب لباس، ۲۵۰ چادر، ۷۳۷ بسته نان خشک، ۴۹۳ تخته روفرشی و فرش، 2527 کارتن کیک و بیسکوئیت و 1731 کیلوگرم لبنیات نیز جمع آوری شد که در اولین فرصت ساماندهی و ارسال می‌شود.
وی بیان کرد: بنابر اعلام رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، موجودی مواد خوراکی و غذایی در مناطق زلزله زده به همت مردم نوعدوست کشورمان مازاد بر نیاز است و در حال حاضر نیاز به تامین پلاستیک، لوازم گرمایشی، لوازم بهداشتی و شیر خشک است.
هادی نسب ادامه داد: جمع آوری و ارسال کمک های نقدی و غیرنقدی همچنان دادمه دارد و به غیر از موارد ذکر شده، کاروان‌هایی به صورت خودجوش کمک های مردمی را جمع آوری و به مناطق زلزله زده ارسال و توزیع کردند که انتظار دارد به منظور برنامه ریزی، قبل از ارسال هرگونه محموله ای با هلال احمر با شماره تماس ۱۱۲ هماهنگی لازم را انجام دهند.

کمک زرتشتیان یزد
رئیس انجمن زرتشتیان یزد نیز از کمک رسانی هموطنان زرتشتی این استان به مناطق زلزله زده غرب کشور خبر داد و گفت: این کمک ها شنبه (27 آبان) با 2 دستگاه کامیون به کرمانشاه ارسال شد.
«سپنتا نیکنام» افزود: اغلب این کمک ها شامل چادر مسافرتی، پتو، فوم، گاز پیک نیک، لباس گرم، لوازم بهداشتی، غذاهای کنسرو شده، شیرخشک، شیشه شیر و پوشاک نوزاد است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code