موضوعات
یزد

تدارک 6 طرح ویژه برای آبادانی موقوفات

نویسنده:
مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه استان یزد از در دست اقدام بودن شش طرح عمرانی از‌سوی بنیاد توسعه و عمران موقوفات استان در راستای آبادانی موقوفات خبر داد...
1396/05/22
مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه استان یزد از در دست اقدام بودن شش طرح عمرانی از‌سوی بنیاد توسعه و عمران موقوفات استان در راستای آبادانی موقوفات خبر داد.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام «حسین زارع‌‎‌زاده» در بازدید خبرنگاران از طرح‎‎های عمرانی اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر همت گماردن در آبادانی موقوفات، اظهار کرد: در همین راستا مجموعه بنیاد توسعه و عمران موقوفات به‌عنوان بازوی اجرای اوقاف و امور خیریه شکل گرفته و  تاکنون در استان یزد مطالعات  11 طرح را انجام داده که برخی از آنها عملیاتی شده و به بهره‎‎برداری رسیده است.
وی با بیان این‌که در حال حاضر 6 طرح از سوی این بنیاد در استان یزد در حال انجام است، یکی از مهم‌ترین این طرح‎‎ها را مربوط به موقوفه «بی‌بی تحیه خانم» ذکر و در مورد آن تصریح کرد: این طرح در زمین غیرمتصرفی این موقوفه به مساحت 2450 مترمربع با همکاری بخش خصوصی در حال انجام است.
وی طرح مذکور را که یک مجتمع تجاری - تفریحی در 5 طبقه با زیربنای 12 هزار مترمربع و سرمایه‎‎گذاری 19 میلیارد تومان است، مشتمل بر 2 طبقه پارکینگ، دو طبقه شامل 120 واحد تجاری و یک طبقه شهر بازی ذکر کرد.
زارع‌زاده با بیان این‌که این طرح در بازه زمانی دوساله ساخته خواهد شد، گفت: گرایش خوبی ازسوی سرمایه‎‎گذاران استان به سرمایه    گذاری در زمین‎‎های موقوفه وجود دارد و از خیران دعوت می  ‎شود برای کسب سود مادی و معنوی در این موارد مشارکت بیشتری داشته باشند.
وی همچنین در بازدید از موقوفه «رشید جمشید» اظهار کرد: این موقوفه در زمینی به مساحت 2400 مترمربع شامل 5 سوله و 12 واحد تجاری است که با سرمایه    گذاری 2 میلیارد و 300 میلیون تومان از محل مازاد درآمد اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ساخته شده و چند موقوفه در سود آن شریک هستند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در ادامه از اجاره دو سوله از این موقوفه به بخش همودیالیز یزد در قالب درمانگاه تخصصی دیالیز ثمین طب سروش(اسمارت) خبر داد که سه‌شنبه هفته جاری قرار است با حضور وزیر بهداشت، مورد بهره‎‎برداری قرار گیرد.
«محمدحسین قاسمی»، مسئول بیماری‎‎های خاص دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد نیز با اشاره به شیوع بیماری‎‎های دیابتی و هزینه‎‎های گزاف دیالیز در کشورمان که بسیاری از مراکز درمانی را با کمبود تخت دیالیز مواجه کرده است، گفت: این درمانگاه در قالب یک کنسرسیوم بین‌المللی دیالیز در ایران به 40 تخت مدرن دیالیز مجهز شده است.
وی به سرمایه‎‎گذاری 600 میلیون تومانی این کنسرسیوم برای ایجاد این درمانگاه اشاره کرد و افزود: این درمانگاه تخصصی در کشورمان بی‎‎نظیر و قرار است که هفته جاری با حضور وزیر بهداشت بهره‌‌برداری شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code