موضوعات
یزد

برگزاری جشنواره فیلم و عکس «بیطار»

نویسنده:
رئیس اداره روابط‌عمومی اداره کل دامپزشکی استان از برگزاری جشنواره «بیطار» در بخش فیلم و عکس در حوزه دامپزشکی خبر داد...
1396/05/22
رئیس اداره روابط‌عمومی اداره کل دامپزشکی استان از برگزاری جشنواره «بیطار» در بخش فیلم و عکس در حوزه دامپزشکی خبر داد.
به گزارش همشهری، «حمید ابوالحسنی» گفت: سازمان دامپزشکی کشور با همکاری صدا‌و‌سیما و سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و ابلاغ سیاست‌های کلی مبتنی بر تبیین مولفه‌های اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال در دامپزشکی، برای تشویق و ترغیب هنرمندان ایران اسلامی و پرداختن به نقش آنها در زندگی فردی و اجتماعی، فرهنگسازی مصرف بهینه، ارتقای سطح بینش و نگرش جامعه نسبت به ارزش مادی و معنوی و دستیابی به آثار فاخر تصویری در این زمینه، همچنین تبدیل ایران به پایگاه اصلی در حوزه‌های علمی، تخصصی، فرهنگی و سینمایی مرتبط با حوزه دامپزشکی در جهان، نخستین جشنواره تخصصی فیلم و عکس «بیطار» را برگزار می‌کند.
وی از اهداف این جشنواره را معرفی توانمندی‌ها و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف علمی، فنی، تخصصی، فرهنگی و سینمایی مرتبط با حوزه دامپزشکی در کشور، فرهنگسازی و ترویج جایگاه و ارزش مادی و معنوی در حوزه دامپزشکی به‌ویژه نقش سلامت در جامعه عنوان کرد.
به گفته ابوالحسنی، این جشنواره همچنین با اهداف کمک به تولید محتوا و توسعه آن در قالب حمایت از محصولات فرهنگی به‌ویژه تولید فیلم و عکس با موضوع دامپزشکی، تبادل و تعامل میان سینماگران، صاحب‌نظران، متخصصان و مخاطبان برای دستیابی به گسترش فرهنگ بهره‌وری از دستاوردهای دامپزشکی و زمینه‌سازی و کمک به انتشار و پخش فیلم، عکس، فیلمنامه و مقاله مرتبط با وظایف و اهداف سازمان دامپزشکی کشور در رسانه‌های داخلی و خارجی برگزار می‌شود.
وی از دیگر اهداف جشنواره به شناسایی استعدادها و قدردانی از برترین پدیدآورندگان، افزایش آگاهی جامعه نسبت به اهمیت و تاثیرگذاری دام و فرآورده‌های دامی برای ارتقای سلامت عمومی، شناخت، معرفی و نظارت بهداشتی دامپزشکی بر فرآیند تهیه و تولید مواد غذایی از پرورش دام تا فرآوری، توزیع و عرضه منشا دامی اشاره کرد.
به گفته وی، برگزاری این جشنواره همچنین در معرفی چهره‌های موفق و توانمند در حوزه فعالیت‌های مربوط به دامپزشکی و تشویق موسسات و نهادهای دولتی و خصوصی این حوزه در کشور موثر خواهد بود.
رئیس اداره روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان رویکردهای جشنواره را موضوعات درمان و واکسیناسیون حیوانات، بازرسی بهداشتی دامپزشکی، مقابله با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، قرنطینه دامپزشکی، سختی کار دامپزشکی، بهداشت و رفاه حیوان و ارتباط انسان، حیوان و پرستاری دامپزشکی عنوان کرد.
وی اعلام کرد: بخش‌های جشنواره شامل مسابقه فیلم کوتاه در قالب مستند، داستانی، پویانمایی با حداکثر زمان 45 دقیقه و شامل تک‌عکس و مجموعه عکس است.
ابوالحسنی گفت: بخش ویژه مسابقه نیز برای ارسال آثار غیرحرفه‌ای به عکس‌ها و فیلم‌هایی اختصاص دارد که از‌طریق تلفن‌های همراه یا دوربین‌های غیرحرفه‌ای با موضوع دامپزشکی ثبت و ضبط می‌شود.
وی آخرین مهلت ارسال آثار را 10 شهریورماه امسال اعلام کرد و افزود: آثار منتخب 25 شهریورماه معرفی می‌شوند و جشنواره نیز 14 تا 17 مهرماه برگزار خواهد شد و جوایز نفیسی به برترین‌ها اهدا می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code