موضوعات
یزد

اقتصاد مقاومتی با شکوفایی استعداد نخبگان محقق می‌شود

نویسنده:
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: اقتصاد مقاومتی با شکوفایی استعداد نخبگان، تغییر نگاه مسئولان به ظرفیت‌های داخلی و استفاده از امکانات کشور محقق می‌شود...
1396/05/22
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: اقتصاد مقاومتی با شکوفایی استعداد نخبگان، تغییر نگاه مسئولان به ظرفیت‌های داخلی و استفاده از امکانات کشور محقق می‌شود.
به گزارش ایرنا، آیت‌الله «محمدرضا ناصری یزدی» در خطبه‌های نماز جمعه یزد، اظهار کرد: باید برای حل مشکلات معیشتی مردم به‌صورت جدی برنامه‌ریزی کرد.
وی افزود: اگر بخواهیم مشکلات حل شود، باید اقتصاد مقاومتی را جدی بگیریم که لازمه آن شکوفایی استعدادهای نهفته در انسان‌ها برای رسیدن به خودکفایی واقعی است.
امام جمعه یزد تأکید کرد: باید نگاه‌ها را به داخل به جای خارج تغییر دهیم و ضمن استفاده از نخبگان جوان کشور، نخبگان ایرانی مقیم خارج را به ایران دعوت کنیم.
آیت الله ناصری یزدی با بیان این‌که برخی تجهیزات و امکاناتی که وارد کشور می‌شود مانعی در برابر شکوفایی استعداد جوانان ایرانی است، تصریح کرد: تعامل با دنیا به ‌معنای معرفی ایده‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی (ره) به کشورها و در‌عین‌حال آشنایی و شناخت کشورها و ارتباط با آنهاست.
وی ادامه داد: باید صلح‌طلبی ایران را به کشورهای دنیا نشان دهیم و اعلام کنیم ایران به فکر استقلال و امنیت کشورهای منطقه و همسایه است.
نماینده ولی‌فقیه در استان با بیان این‌که ایران امنیت و استقلال سوریه و عراق را بازگردانده است، خاطرنشان کرد: این کشورها برای آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها، سعودی‌ها و داعشی‌ها ناامن اما قطعا برای مردم این کشورها امن و ایمن شده است.
ناصری یزدی افزود: باید از بودجه زکات برای معرفی ایده‌های صلح‌طلبانه ایران و اسلام به جهانیان استفاده کرد و اجازه نداد استکبار از کوچک‌ترین اتفاقی در ایران سوءاستفاده کند.
امام جمعه یزد در ادامه از مسئولان درخواست کرد در برابر انتقادها آشفته نشوند و به میان مردم بروند تا بتوانند علاوه‌بر آشنایی با دردها، در مسیر حل مشکلات گام بردارند و این نکات در انتخاب وزرا نیز مدنظر باشد.
وی در ادامه درباره تحولات منطقه‌ای بر لزوم حمایت از حزب‌الله لبنان و شیعیان عربستان تأکید کرد و افزود: عربستان در قطیف در حالی دست به شیعه‌کشی و نسل‌کشی زده که دنیا در برابر این امر سکوت کرده است.
وی از دکتر مجیبیان کرد و گفت: این پزشک یزدی فردی خدمتگزار و دلسوز بود که در وفاتش نیز به جای صرف هزینه برای خرید دسته‌گل ، 2 زندانی آزاد شد. باید این سنت و کار زیبا الگویی برای همه شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code