موضوعات
یزد

اعزام ۶ هزار یزدی به عتبات عالیات

نویسنده:
مدیر حج و زیارت استان یزد گفت: در ۲ ماهه نخست امسال حدود ۶ هزار از استان یزد به عتبات عالیات عراق اعزام شدند...
1396/03/29
مدیر حج و زیارت استان  یزد گفت: در ۲ ماهه نخست امسال حدود ۶ هزار از استان یزد به عتبات عالیات عراق اعزام شدند.
«علی اصغر شریفی» در گفت‌وگو با تسنیم در یزد به اعزام 5901 زائر از استان یزد به عتبات عالیات اشاره و اظهار کرد: این تعداد زائر در قالب 190 کاروان شامل 29 کاروان زمینی و 161 کاروان  هوایی از این استان به عتبات عالیات عراق اعزام شدند.
وی گفت‌: نخستین کاروان زائران 240 نفره ویژه ماه مبارک رمضان از این استان در قالب 6 کاروان به صورت هوایی از فرودگاه شهید صدوقی به فرودگاه بغداد به  عتبات عالیات عراق اعزام شدند.
شریفی کرد: علاوه بر اعزام این کاروان، 240 نفر زائر نیز روز چهارشنبه سی و یکم خرداد ماه برای دومین و آخرین کاروان ویژه ماه مبارک رمضان در قالب 6 کاروان از طریق هوایی به عتبات عالیات عراق اعزام می‌شوند.
مدیر حج و زیارت استان یزد تصریح کرد: اقامت ویژه ماه مبارک رمضان زائران به صورت هوایی 14 شبه است که 10 روز ابتدای سفر در کربلای معلی‌، 3 شب در نجف‌، یک شب در کاظمین اقامت دارند و زائران به صورت عبوری به سامرا هم می‌روند.
شریفی عنوان کرد: بعد از ماه مبارک رمضان روال اعزام زائران به سفر عتبات عالیات عادی می‌شود و متقاضیان می‌توانند به کاروان‌های مجاز سراسر استان مراجعه و ثبت نام کنند.
مدیر حج و زیارت استان یزد گفت: سال گذشته ، 51 هزار و 102 زائر از این استان به عتبات عالیات عراق اعزام شدند که این رقم نسبت به سال 94 بیش از 24 درصد رشد داشته است.
وی افزود:  از این تعداد 24 هزار و 102 زائر در قالب 647 کاروان و بیش از27 هزار نفرمتقاضی در اربعین حسینی سال گذشته در قالب 4961 گروه به صورت هوائی و زمینی به عتبات عالیات عراق اعزام شدند.
شریفی عنوان کرد: همچنین در تعطیلات نوروزی امسال 1656 نفر زائر استان یزد در قالب 50 کاروان هوائی و زمینی به عتبات عالیات عراق عزیمت کردند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code