موضوعات
سیستان و بلوچستان

110مدرسه خیرساز در چابهار

نویسنده:
معاون استاندار سیستان وبلوچستان از احداث بیش از 110مدرسه، به دست خیرین مدرسه ساز در شهرستان چابهار خبرداد...
1396/05/15
 معاون استاندار سیستان وبلوچستان از احداث بیش از 110مدرسه، به دست خیرین مدرسه ساز در شهرستان چابهار خبرداد.
به گزارش ایسنا ایوب درویشی در جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان چابهار با اشاره به مهاجرپذیربودن این شهرستان اظهارکرد: چابهاربیشترین رشد جمعیت دانش آموزی را درکشور با نرخ 16 درصد به خود اختصاص می‌دهد.
وی افزود: شهرستان چابهارکمترین سرانه فضای آموزشی کشور را دارد چراکه میانگین سرانه آموزشی درکشورچیزی بالغ بر 5/5 متربه ازای هردانش آموزو در شهر چابهار به کمتر از نیم متر به ازای هر دانش‌آموز است.
به گفته فرماندار ویژه چابهار دولت به تنهایی نمی‌تواند کمبود‌های آموزشی چابهار را جبران کند و لازم است از ظرفیت بی‌بدیل خیرین مدرسه ساز استفاده كرد و آنها را به سمت و سوی چابهار که در شاخص‌های آماری اختلاف زیادی با سایر شهرستان‌ها دارد، سوق داد. معاون استاندار سیستان وبلوچستان تأکید کرد: درهمایش خیرین مدرسه‌ساز احداث بالغ بر 110مدرسه در شهرستان چابهار به تصویب رسید که عملیات اجرایی بخشی از آن‌ها آغاز وبخشی دیگر به زودی آغاز می‌شود.رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان چابهار درباره مدارس فرهنگیان نیز خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان پذیرفته نیست كه یک مدرسه مختص قشری خاص از جامعه باشد و دیگران از آن بهره‌مند نگردند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code