موضوعات
سیستان و بلوچستان

گردشگران خارجی در سیستان و بلوچستان

نویسنده:
سیستان و بلوچستان آبان ماه میزبان نخستین تور گردشگران خارجی است...
1396/07/17
 سیستان و بلوچستان آبان ماه میزبان نخستین تور گردشگران خارجی است.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر به تسنیم گفت: گردشگران خارجی در قالب این تور 8 روزه از اماکن تاریخی، گردشگری و جاذبه‌های طبیعی سیستان و بلوچستان دیدن می‌کنند و از نزدیک با آیین‌ها و آداب و رسوم مردم این استان آشنا می‌شوند.
مجتبی میرحسینی افزود: برقراری این تور گردشگری نتیجه تلاش‌های 2 ساله میراث فرهنگی برای تغییر تصویر ذهنی مردم ایران و جهان نسبت به سیستان و بلوچستان و معرفی چهره واقعی این استان امن و توانمند است.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: معرفی هر چه بیشتر ظرفیت‌‌های گردشگری استان و ثبت خاطره‌ای ماندگار در اذهان از جمله اقداماتی است که می‌تواند عامل تداوم برگزاری این تورها باشد. میرحسینی افزود: رایزنی‌های اولیه نشان از علاقه مندی این توریست‌ها برای حضور در روستاها و اقامتگاه‌های بوم گردی استان دارد.
وی گفت: حدود 350 هزار گردشگر خارجی در 6 ماه نخست امسال وارد سیستان و بلوچستان شدند و از جذابیت‌های بی‌نظیر این استان دیدن کردند.
این مسئول اظهار کرد: این مسافران بیشترازکشورهای همسایه واروپایی مانند آلمان، مجارستان، مالزی، ایتالیا، اتریش، انگلیس، استرالیا وهلند وارد سیستان و بلوچستان شدند.
وی افزود: علاوه برجاذبه‌های دیدنی سیستان و بلوچستان، آداب و رسوم مردم این دیار نیز برای گردشگران خارجی بسیار جذاب و خاطره انگیز بود.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: افزایش حضور گردشگر از کشورهای خارجی به ویژه اروپایی به این استان به دلیل جریان سازی است که در 2 سال اخیر با برپایی نمایشگاه‌های گردشگری در کشورهای عمان، آلمان و روسیه ایجاد شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code