موضوعات
سیستان و بلوچستان

گاز؛ گنج کمیاب در زاهدان

نویسنده:
مردم زاهدان با مشکل تأمین گاز و سیلندرهای گاز مایع رو به رو هستند...
1396/09/07
مردم زاهدان با مشکل تأمین گاز و سیلندرهای گاز مایع رو به رو هستند.
به گزارش ایرنا، رئیس شرکت پرسی ایران گاز زاهدان هم اظهارکرد: ذخیره‌های ما پراست به طوری که هم اینک 14 واگن گازبه زاهدان رسیده و برای تخلیه آن فضا نداریم.
حسینعلی شه بخش با اشاره به وجود بیش از 90 هزار اشتراک در امور مشترکان این شرکت برای شهروندان ادامه داد: به منظور رفع مشکلات مختلف در زمینه گاز مردم باید از طریق امور مشترکان درخواست‌های خود مبنی بر نیاز گاز را اعلام کنند تا همکاران ما در اسرع وقت سیلندرهای گاز را به آنان تحویل دهند.
وی تصریح کرد: هم اینک برای 10 روز ذخیره سازی وجود دارد و در صورتی که برای 10 روز به زاهدان گاز نرسد می‌توان از این ذخیره استفاده کرد.
رئیس شرکت پرسی ایران گاز زاهدان خاطرنشان کرد: به منظور یکسان بودن وزن سیلندرهای پر برخی افراد در جایگاه‌های این شرکت به کار گرفته شده‌اند تا تمام سیلندرها را وزن کرده و سپس تحویل خودروهای حامل دهند.
شه بخش بیان کرد: البته نمی‌توان تأثیر دمای هوا بر حجم گاز و نیز زمان بارگذاری گاز درون سیلندر را نادیده گرفت اما تمام تلاش برای یکسان بودن وزن سیلندرها انجام می‌شود.
وی افزود: گرچه در فصل سرما میزان استفاده گاز در منازل افزایش می‌یابد اما امسال با توجه به برنامه ریزی‌های موجود و تأمین گاز به اندازه کافی مشکل گاز در زاهدان وجود نخواهد داشت.

توسعه شبکه گاز
مدیرعامل شرکت گازسیستان وبلوچستان اظهار کرد: هزار و 400 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع در زاهدان مورد نیاز است که پیش بینی می‌شود در 4 فاز و تا سال 1398 تمام این شهرستان گازدار شود.
محمد حسن طهرانی خاطر نشان کرد: گازرسانی به شرق کشور وسیستان وبلوچستان با اجرای طرح عظیم انتقال گاز ازعسلویه به این استان به طول 907 کیلومتر و قطر 56 اینچ در شهریور سال 89 به بهره برداری رسید.
وی اظهار کرد: در فروردین سال 93 طرح گازرسانی به 300 هزار خانوار شهری و روستایی در شهرستان‌های زاهدان، چابهار، زابل و کنارک و گازرسانی به صنایع موجود این استان با اعتبار یک میلیارد و 800 میلیون دلار و از محل بند ق تبصره 2 قانون بودجه سال 93 تصویب شد.
این مسئول گفت: گاز رسانی به زاهدان با هدف گازرسانی به حدود 25 درصد جمعیت سیستان و بلوچستان، ظرفیت ویژه شهرهای شمالی در جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و به دنبال آن رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال و کاهش مشکلات زیست محیطی ناشی از مصرف سوخت‌های فسیلی در حال انجام است.
طهرانی اظهار کرد: گازرسانی به زاهدان در سال 89 شروع شده که کل شبکه تغذیه و توزیع مورد نیاز هزار و 400 کیلومتر است.
وی افزود: تاچندی پیش به دلیل اجرا نشدن خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان عملیات گازرسانی در داخل این شهر نیز با سرعت بسیار کمی انجام شده بود.
این مسئول ادامه داد: با تکمیل شدن خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان عملیات اجرایی شبکه گازرسانی داخل این شهر با سرعت بیشتری در حال انجام است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code