موضوعات
سیستان و بلوچستان

کاروان نشاط و سلامت در محله‌های زاهدان

نویسنده:
نخستین کاروان محله‌ای نشاط و سلامت در زاهدان راه‌اندازی می‌شود...
1396/05/17
نخستین کاروان محله‌ای نشاط و سلامت در زاهدان راه‌اندازی می‌شود.
فرماندار زاهدان گفت: این کاروان با هدف ایجاد نشاط گروهی و افزایش مشارکت شهروندان حاشیه شهر در امر خودمراقبتی در هفته دولت امسال در مناطق حاشیه شهر زاهدان راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش تسنیم، مجتبی خانجانی اداره ورزش و جوانان شهرستان زاهدان را مکلف به راه‌اندازی اولین کاروان محله‌ای نشاط و سلامت در مناطق حاشیه شهر کرد و افزود: این کاروان که با هدف ایجاد نشاط گروهی و افزایش مشارکت شهروندان حاشیه شهر در امر خودمراقبتی راه‌اندازی می‌شود، باید در هفته دولت، فعالیت خود را آغاز کند.
وی بیان کرد: در راستای ایجاد کاروان نشاط و سلامت، تمام دستگاه‌های شهرستان موظف به همکاری و ارائه خدمت برای هر چه باشکوه‌تر شدن برگزار شدن برنامه‌های محوری این کاروان هستند. دستگاه‌ها باید در جهت افزایش هماهنگی بیشتر در اجرای برنامه‌ها و بهتر برگزار شدن این کاروان از اجرای برنامه‌های انفرادی پرهیز کنند.
فرماندار زاهدان از اداره ورزش و جوانان خواست تولیت این کاروان را به سپاه و بسیج واگذار کند و با همکاری تمامی دستگاه‌های دولتی، تشکل‌های مردم نهاد و مرکز بهداشت برنامه‌های متنوعی‌ای را در تمام محله‌های حاشیه شهر برگزار کنند.
خانجانی گفت: انجام ورزش‌های گروهی، برگزاری اردوهای خارج از شهرستان برای آشنایی با فرهنگ و هنرهای سایر شهرستان‌ها و استان‌ها، انجام چکاپ و آزمایش‌های روتین از شهروندان، برگزاری کلاس‌های تقویتی، هنری و ورزشی و سلامت‌محور برای تمام کودکان، نوجوانان و جوانان و برگزاری مراسم رقص شمشیر و آوازخوانی محلی از جمله برنامه‌هایی باشد که در غالب فعایت‌های این کاروان در حاشیه شهر گنجانده می‌شود.
فرماندار زاهدان تصریح کرد: امروز باید با تاسف متذکر شد که سن اعتیاد به مواد مخدر به 12 و 13 سال رسیده که این می‌تواند آغاز یک بحران را برای ما رقم بزند، بنابراین برگزاری چنین مراسم‌های تفریحی، شاد و آموزشی در حاشیه شهر می‌تواند مانع از گرایش نوجوانان به سمت اعتیاد شود.
وی به برگزاری اردوهای خارج از شهرستان اشاره کرد و گفت: برگزاری اردوها می‌تواند تاثیر بسیاری بر رشد فرهنگ، هنر، آموزش و سلامت روح و جسم نوجوانان و جوانان حاشیه شهر بگذارد بنابراین این برنامه حتماً در این کاروان انجام شود. از مکان‌های تفریحی متعلق به دستگاه‌ها برای برگزاری اردوهای یک روزه درون شهری استفاده کنید و ترتیبی اتخاذ کنید تا جشنواره بادبادک‌ها هم در راستای ایجاد فضای شاد و تعامل‌های بیشتر اجتماعی در پایان هر هفته برگزار شود.
خانجانی افزود: در امر اجرای این کاروان، از هیچ دستگاهی کمک مالی دریافت نمی‌شود و همکاری دستگاههای باید در راستای کمک‌های مددی متناسب با کارکرد اداره باشد.



ارسال پیام اشتراک



 
 
 Security code