موضوعات
سیستان و بلوچستان

چابهار؛ مناسب برای موج سواری

نویسنده:
سواحل چابهار و کنارک به عنوان قدمگاه موج‌های اقیانوسی ظرفیت ویژه‌ای برای انجام ورزش‌های آبی خصوصا موج سواری دارند...
1396/05/21
سواحل چابهار و کنارک به عنوان قدمگاه موج‌های اقیانوسی ظرفیت ویژه‌ای برای انجام ورزش‌های آبی خصوصا موج سواری دارند.
معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان وبلوچستان به فارس گفت: درسال گردشگری سیستان و بلوچستان با تأکید بر پدیده‌های خاص استان، رویدادهای گردشگری با همکاری دستگاه‌های اجرایی،بخش خصوصی و جوامع محلی با هدف جذب گردشگر،افزایش شهرت استان و معرفی ظرفیت‌های ناشناخته سیستان و بلوچستان برنامه ریزی شده است. مجتبی میرحسینی اظهارکرد: سواحل چابهار و کنارک به عنوان قدمگاه موج‌های اقیانوسی ظرفیت ویژه ای برای انجام ورزش‌های آبی خصوصا موج سواری دارند که فرصت ویژه ای برای معرفی بیشتر استان را برای ما فراهم کرده است.
وی اعلام کرد: موج سواری خاص این استان است لذا با اقدامات تبلیغی و آموزشی و برگزاری فم تور برای گروه‌های مختلف مرجع گردشگری ایران در دوسال گذشته توانستیم تاحدودی توجه ویژه گردشگران داخلی و خارجی را به این منطقه جلب کنیم.
این مسئول ادامه داد: با همکاری انجمن موج سواری جمهوری اسلامی ایران واداره کل ورزش و جوانان نشست برنامه ریزی این رویداد مهم در اداره کل میراث فرهنگی استان برگزار شد.
معاون گردشگری گفت: تورآشناسازی با آثار و جاذبه‌های گردشگری چابهار و کنارک، دوره تفریحی وآموزشی موج‌سواری، دوره مقدماتی مربیگری موج‌سواری، دوره مربیگری درجه سه موج سواری،دورۀ امداد و نجات دریایی مختص موج‌سواری با مدرک فدراسیون جهانی ISA برای بانوان و آقایان با حضور مدرسین فدراسیون جهانی بخشی از برنامه‌های این جشنواره است.
وی برگزاری دوره‌های آموزشی کارآفرینی و اشتغال، تاثیر موج سواری درمعرفی وتغییر تصویر ذهنی نسبت به استان و بهبود معیشت جوامع محلی را از دیگر برنامه‌های جشنواره گردشگری موج سواری اعلام کرد.
میرحسینی خاطرنشان کرد:علاوه بر برنامه‌های متعدد گردشگری از جمله شرکت در نمایشگاههای داخلی و خارجی، تبلیغات در استانهای گردشگر پذیر، ایجاد دفاتر اطلاع‌رسانی در برخی از استان‌ها، ایجاد واحدهای بوم گردی در روستاها، افزایش دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری،آموزش فعالان گردشگری،افزایش ظرفیت اقامت واستانداردسازی تاسیسات گردشگری و تبلیغات درفضای مجازی تا پایان سال رویدادهای متنوعی را پیش‌بینی ‌ایم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code