موضوعات
سیستان و بلوچستان

سلام چابهار به بندر شهید بهشتی

نویسنده:
با حضور رئیس جمهور و مقامات سایر کشورها فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار افتتاح می‌شود...
1396/09/04
با حضور رئیس جمهور و مقامات سایر کشورها فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار افتتاح می‌شود.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه فاز اول توسعه بندر شهید بهشتی چابهار نیمه اول آذرماه افتتاح می‌شود، افزود: تاکنون از وزرای حمل ونقل 28 کشورجهان ازجمله روسیه، ترکیه، چین، کره جنوبی و هند برای حضور در مراسم افتتاح این بندر مهم و استراتژیک دعوت به عمل آمده و مقامات مختلف ملی نیز در این مراسم حضور می‌یابند.
محمد راستاد در گفت وگو با تسنیم ادامه داد: بندرچابهار تنها بندراقیانوسی کشور است که ظرفیت‌های قابل توجهی برای ترانزیت کالای کشورهای منطقه دارد و امیدواریم با سرمایه‌گذاری انجام شده، این بندر در آینده نزدیک به جایگاه مناسب خود دست پیدا کند.
وی افزود: درمجموع حدود یک میلیارد دلار درفازنخست توسعه بندر شهید بهشتی برای زیرساخت‌ها، روبناها وتجهیزات این بندرهزینه و تلاش شده ازبهترین ومدرن‌ترین تجهیزات برای این طرح استفاده شود.

اراضی بارانداز
معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: 203 هکتار استحصال اراضی از دریا برای استفاده به عنوان بارانداز، ایجاد موج‌شکن با طول هزار و 650 متر، احداث 5 پست اسکله و 15 میلیون مترمکعب لایروبی با عمق16/5متربرای پذیرش کشتی‌های هزارتنی ازمهم‌ترین اقدامات انجام شده درفازنخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار است.
وی به توافق انجام شده میان سازمان بنادرودریانوردی با شرکت‌ای پی جی آل هند برای سرمایه‌گذاری 85 میلیون دلاری در بندر شهید بهشتی چابهار اشاره و بیان کرد: این شرکت قراراست برای خرید 32 دستگاه تجهیزات زیرساختی ازقبیل جرثقیل موبایلی ساحلی، کشنده و ریچ استاکر برای بندرشهید بهشتی اقدام کند.

تجهیزات مدرن
راستاد افزود: تاکنون 24 دستگاه تجهیزات زیرساختی توسط سازمان بنادربرای طرح توسعه بندرشهید بهشتی چابهارازبهترین کشورهای سازنده دنیا خریداری شده که در 3 مرحله وارد بندرشده ودرحال حاضر با مونتاژصورت گرفته آماده بهره‌برداری است. مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی با اشاره به اینکه 63 هکتار محوطه‌های بتن‌ریزی شده درقالب بارانداز وپسکرانه با مدرن‌ترین فناوری‌ها دربندرشهید بهشتی چابهار ایجاد شده، اظهارکرد: امیدواریم با تجهیزبندرچابهاربه فناوری‌های مدرن، این به یکی ازمدرن‌ترین بنادر کشور ومنطقه تبدیل شود که نقش‌آفرینی ویژه‌ای در زمینه ترانزیت دریایی ایفا کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code