موضوعات
سیستان و بلوچستان

سفر با قطار از جنوب شرق به‌ مرکز ایران

نویسنده:
با افتتاح خط ریلی زاهدان به اصفهان در هفته دولت سفر از جنوب شرق به مرکز ایران آسانتر انجام می‌شود...
1396/05/22
با افتتاح خط ریلی زاهدان به اصفهان در هفته دولت سفر از جنوب شرق به مرکز ایران آسانتر انجام می‌شود.
مدیرکل راه آهن جنوب شرق با اعلام این خبر به فارس گفت: یکی از مشکلات ما نبود شرکت‌های حمل و نقل ریلی در استان است.
مجید ارجونی افزود: در صورت وجود چنین ظرفیتی در استان برای راه اندازی، بهترین و باکیفیت ترین سالن‌های مسافری برای شهروندان و مسافرین سفر با قطار مهیا خواهد بود.
وی بیان کرد: اگر سرمایه داران تمایل به سرمایه گذاری در این زمینه داشته باشند از تسهیلات ویژه راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این خصوص بهره مند خواهند شد.

تاسیس شرکت‌های حمل و نقل ریلی
ارجونی ادامه داد: تاسیس شرکت‌های حمل و نقل ریلی قطعا به نفع تجار و بازرگانان و هم استانی‌ها و مسافران قطار درسیستان و بلوچستان خواهد شد.
مدیرکل راه آهن جنوب شرق تاکید کرد: مدیران آژانس‌ها در بحث اطلاع رسانی مقوله راه اندازی قطار زاهدان به اصفهان و همچنین زاهدان به کرمان با جدیت ورود کنند.
وی اضافه کرد: واگن خودروبر در گذشته به صورت یک روز در میان در مسیر قرار داشت اما با توجه به افزایش تقاضا به صورت همه روزه در مسیر قرار گرفت.

افزایش تعداد سالن‌ها
ارجونی خطاب به مدیران آژانس‌های فروش بلیت تصریح کرد: با توجه به ضریب اشغال قطار زاهدان به تهران اگر تقاضای بالاتر از این ظرفیت است اعلام کنید تا جهت افزایش تعداد سالن‌ها برنامه ریزی داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: در راه آهن جنوب شرق تاخیر قطارها از ایستگاه زاهدان صفراست.

توسعه ایستگاه زاهدان
ارجونی اظهارکرد: محوطه سازی، توسعه ایستگاه زاهدان و راه اندازی موزه راه آهن جنوب شرق جهت رفاه حال مسافرین و شناساندن بخشی از تاریخ راه آهن و استان انجام شده است.
وی اذعان کرد: واگن حمل توشه به صورت یک روز در میان در مسیر قرار گرفته و در صورت افزایش تقاضا به صورت همه روزه در مسیر قرار می‌گیرد.
این مسئول گفت: حمل توشه توسط ناوگان حمل و نقل ریلی نسبت به سایر مبادی حمل کالا بسیار ارزان است.
وی تاکید کرد: ماهانه 15هزار مسافر جاده‌ای از طرف زاهدان به مقصد کرمان، یزد و اصفهان در مسیر قرارمی گیرند که سهم کرمان 7هزار مسافر، سهم یزد 5 هزار مسافر و سهم اصفهان 3 هزار مسافر تخمین زده می‌شود.
این مسئول اظهارکرد: با کمک آژانس‌ها اگرنیمی ازاین مسافران را جذب کنیم قطارمسافری زاهدان با اصفهان با ضریب اشغال 100 درصد ادامه مسیرخواهد داد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code