موضوعات
سیستان و بلوچستان

دستگیری کلاهبردار مسکن در زاهدان

نویسنده:
رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان از دستگیری فردی خبر داد که اقدام به کلاهبرداری از شهروندان به مبلغ 20میلیارد و 830 میلیون ریال کرده بود...
1396/05/15
رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان از دستگیری فردی خبر داد که اقدام به کلاهبرداری از شهروندان به مبلغ 20میلیارد و 830 میلیون ریال کرده بود.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ابراهیم ملاشاهی، در تشریح جزئیات این خبرگفت: در پی ارجاع چند فقره پرونده با موضوع کلاهبرداری مبنی بر اینکه فردی به هویت ر- گ اقدام به فروش مال غیر، از طریق فروش، اجاره و رهن واحدهای مسکونی کرده است، تحقیقات پلیس برای بررسی موضوع و دستگیری این کلاهبردار آغاز شد.
وی افزود: کارآگاهان پلیس در تعاقب پایش‌های اطلاعاتی دریافتند متهم پس از هر معامله و تنظیم قرارداد با طرفین و قبل از نقل و انتقال قطعی برابر مفاد قرارداد و مبایعه نامه اقدام به فروش و واگذاری همان ملک به فرد دیگری با در دست داشتن مدارک مالکیت کرده است.
این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با اشراف اطلاعاتی این کلاهبردار را شناسایی و وی را در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کردند.
رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان با بیان این‌که متهم در بازجویی‌های تخصصی به 8 کلاهبرداری به مبلغ 20 میلیارد و 830 میلیون ریال اعتراف کرد افزود: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.
وی از شهروندان خواست در هنگام معامله مدارک و اسناد را به صورت عینی بررسی و از اعتماد بی جا به افراد ناشناس و سودجو پرهیز کنند تا دچار مشکلاتی از این قبیل نشوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code