موضوعات
سیستان و بلوچستان

تولید برق از باد در نیمروز

نویسنده:
فرماندارنیمروز از توابع استان سیستان وبلوچستان ظرفیت تولید 2 هزار مگاوات برق از انرژی باد را از ظرفیت‌های مهم این شهرستان اعلام کرد...
1396/07/23
فرماندارنیمروز از توابع استان سیستان وبلوچستان ظرفیت تولید 2 هزار مگاوات برق از انرژی باد را از ظرفیت‌های مهم این شهرستان اعلام کرد.
محمدحسن دهمرده به ایرنا گفت: این شهرستان با دارا بودن 200 هزار هکتار اراضی مستعد ظرفیت استثنایی برای تولید 2 هزار مگاوات انرژی نو از طریق باد را دارد.
وی با اشاره به احداث 3 مزرعه بادی در منطقه میل نادر شهرستان نیمروز افزود: دولت با تشویق، تسهیل و حمایت از سرمایه گذاران کشور کره جنوبی زمینه احداث سه مزرعه بادی در 900 هکتار از اراضی دشت میل نادر را فراهم کرده است.
این مسئول اظهار کرد: 330 میلیون دلار معادل (هزار و 200 میلیارد تومان) برای احداث این 3 مزرعه بادی در منطقه سیستان از سوی شرکت کره جنوبی سرمایه‌گذاری شده است که در 2 سال آینده به بهره برداری می‌رسد.
فرماندار نیمروز تاکید کرد: هر مزرعه دارای 20 توربین بادی و توانایی تولید 2/5 مگاوات برق را دارد که ارتفاع هر دکل 100 متر و طول هر پره 60 متر است.
دهمرده گفت: دولت برق تولید شده این 3 مزرعه بادی را طی قراردادی در مدت زمان مشخص خریداری می‌کند.
وی با بیان اینکه ساخت 3 مزرعه بادی در منطقه سیستان در کشور منحصر به فرد است اظهارکرد: با راه اندازی این 3 مزرعه بادی یک جاذبه گردشگری خوب برای مردم ایجاد می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code