موضوعات
سیستان و بلوچستان

توزیع نابرابر امکانات ‌آموزشی در سیستان و بلوچستان

نویسنده:
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان توزیع نابرابر امکانات آموزشی در استان را تبیین کرد...
1396/07/15
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان توزیع نابرابر امکانات آموزشی در استان را تبیین کرد.
به گزارش پانا، علیرضا نخعی گفت: 35 درصد مدارس متوسطه استان جمعیتی کمتر ازحد استاندارد یعنی 65 نفردارند.
وی افزود: هم اینک 26 هزارکلاس درس با متوسط تراکم 24 نفر وجود دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان درادامه گفت: هم اینک پوشش تحصیلی اداره کل آموزش وپرورش سیستان وبلوچستان درتمامی مقاطع به حدود 88 درصد رسیده و این روند رشد همچنان با جذب بازماندگان از تحصیل درحال افزایش است.
وی تصریح کرد: با وجود تلاش‌های بسیاری که در 3 سال گذشته برای جذب 120 هزار کودک بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان انجام شده است اما هنوز 70 هزار کودک دیگر بازمانده از تحصیل در این استان وجود دارند که تلاش برای جذب آنان همچنان ادامه دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: هم اینک مدارس شبانه روزی استان با 22 هزار دانش‌آموز موجود، کمتر از ظرفیت خود فعالیت می‌کنند که می‌توان با استفاده از حداکثر ظرفیت مدارس این رقم را به 32 هزار دانش‌آموز افزایش داد.
وی با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در مدارس سیستان و بلوچستان گفت: توسعه مدارس خلاق و کار آفرین شعار امسال اداره کل آموزش و پرورش این استان در نظر گرفته شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: با توجه به اهمیت آموزش از راه دور برای فراگیرانی که امکان حضور در مراکز آموزشی را ندارند، هم اینک 200 مرکز از راه دور در سیستان و بلوچستان ثبت و مجوز فعالیت گرفته اند.
وی گفت: از آنجا که استان سیستان وبلوچستان به جهت برخی از عوامل استان خاص محسوب می‌شود ویژگی‌های استان در شاخص‌های توسعه آموزشی خود را بهتر نشان می‌دهد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد: حمایت و همراهی برای تحقق شاخص‌های تعلیم و تربیت مهم‌ترین راه تقویت آموزش و پرورش و تحقق تربیت صحیح آینده سازان جامعه است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code