موضوعات
سیستان و بلوچستان

انتقال اصناف به شهرک‌های سیستان و بلوچستان

نویسنده:
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان از انتقال صنوف مزاحم شهری منطقه سیستان به ناحیه صنعتی خبرداد...
1396/06/22
 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان از انتقال صنوف مزاحم شهری منطقه سیستان به ناحیه صنعتی خبرداد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، حسینعلی سارانی گفت: برای ساماندهی صنوف مزاحم شهری برنامه‌ریزی لازم از سوی شرکت شهرک‌های صنعتی استان انجام شده است. وی اظهار کرد: در این راستا قرار است زمینی با گستره 10 هکتار مکان‌یابی شود و به شرکت شهرک‌های صنعتی استان انتقال پیدا کند. پس از تحویل قطعی زمین و انجام مراحل قانونی، شرکت شهرک‌های صنعتی استان اقدام‌های لازم برای طراحی و ایجاد امکانات زیربنایی این ناحیه صنعتی را انجام می‌دهد.
این مسئول با اشاره به این‌که در حال حاضر 6 شهرک و ناحیه صنعتی در منطقه سیستان استقرار پیدا کرده، گفت: در شهرک صنعتی رامشار 3 طرح بزرگ صنعتی لاستیک‌سازی، تولید کاشی و سرامیک و کاغذسازی در حال انجام است و عملیات اجرایی آنها مدت‌هاست آغاز شده است.
سارانی گفت: تلاش‌ داریم تا مشکلات پروژه‌های صنعتی غیرفعال منطقه را از طریق رایزنی با بانک‌های عامل و اعطای تسهیلات برطرف کنیم تا بار دیگر شاهد پیشرفت طرح‌ها و رونق اشتغال باشیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان با اشاره به این‌که همزمان با هفته دولت 8 واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی استان به بهره‌برداری رسیدند، افزود: این واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی زاهدان میرجاوه، زاهدان کارگاهی، زاهدان کامبوزیا، کنارک و چابهار استقرار دارند.
وی با اشاره به این‌که سرمایه‌گذاری ثابت این واحدها براساس ارقام دفتری 534 میلیارد ریال است، گفت: این واحدها توانسته‌اند به صورت مستقیم برای 250 نفر اشتغال ایجاد کنند. شرکت پلیمر پاکت پرند زاهدان تولید کننده پاکت سیمان، سالم طیس تولید کننده کنسرو ماهی تن، آمان گستر نوین کنارک تولید کننده قوطی فلزی و تعاونی صیادی 711 ویژه ساخت و تعمیر قایق موتوری از جمله این واحدها به شمار می‌رود.
وی اضافه کرد: علاوه بر این می‌توان به واحدهای تولیدی درب‌های چوبی، شست و شو و دانه‌بندی شن و ماسه، تولید قطعات صنعتی و بتون آماده نیز اشاره کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code