موضوعات
سیستان و بلوچستان

امکان موزه‌شدن راه آهن در میرجاوه

نویسنده:
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان ظرفیت بالای ایستگاه راه آهن میرجاوه برای تبدیل شدن به موزه را مورد تأکید قرار داد...
1396/05/15
 مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان ظرفیت بالای ایستگاه راه آهن میرجاوه برای تبدیل شدن به موزه را مورد تأکید قرار داد.
به گزارش تسنیم کامبیز مشتاق گوهری گفت: با پذیرفته شدن نامزدی میراث صنعتی راه آهن ایران در اجلاس اخیر یونسكو در لهستان، اطلاعات پرونده ثبت جهانی، با حضور معاون میراث فرهنگی و مدیركل دفترمهندسی و نظارت تأسیسات زیربنایی شركت راه آهن و كارشناسان مربوطه در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: فعالان این حوزه در شركت راه آهن باید ضمن پایش فعالیت ها، ساختار مدیریتی تهیه و تدوین كنند تا ارزیابی‌ها بدون مشكل صورت گیرد.
این مسئول گفت: خط آهن میرجاوه بخش مهمی از تاریخ راه آهن است، این خط آهن نقش نظامی داشته و پیش از راه آهن سراسری ایران كشیده شده است.
مدیركل میراث فرهنگی استان سیستان وبلوچستان بیان كرد: ایستگاه راه آهن می‌تواند تبدیل به موزه راه آهن شود و بخشی از ادوات و واگن‌های این ریل در آن به نمایش گذاشته شود و كل مجموعه نیز به عنوان یك مجموعه گردشگری استفاده شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code